Dva mladíci vykradli 100 aut!

Automobilisté v Budějovicích už mohou klidně spát! Za mřížemi skončili dva mladíci (18), kteří v 16 měsících stačili vykrást téměř sto aut.
Automobilisté v Budějovicích už mohou klidně spát!
Za mřížemi skončili dva mladíci (18), kteří v 16 měsících stačili vykrást téměř sto aut a několik objektů. Na kontě mají škodu za milion a 100 tisíc korun. Zloději si vybírali osobní i nákladní vozy především v krajském městě. Vyrazili okno, vytrhli zámek či vyháčkovali dveře provázkem, a brali vše, co jim přišlo pod ruku.
"Největší zájem měli o autorádia, mobily, nářadí, peníze, doklady a platební karty. Ke všemu se přiznali," uvedla českobudějovická policejní mluvčí Regina Tupá.
Policisté je nakonec chytili při vloupání do prodejny potravin v Němčicích na Prachaticku. Mladíkům hrozí až osmiletý pobyt ve vězení. Přitížila jim výše škody, kterou způsobili.