Děsivé svědectví dobrovolníka z Izraele: Hamás upekl miminko zaživa!
Autor:
hpe -
6. listopadu 2023
•
16:44
Sdílej:
Asher Moskowitz sloužící v dobrovolnické organizaci United Hatzalah, která měla mimo jiné za úkol zajistit po útoků teroristické organizace Hamás oblast kibucu Kfar Aza, sdílel na sociální síti X své svědectví. Muž v něm popisuje hrůzy, které byly na místním obyvatelstvu spáchány. Převoz a následná identifikace mrtvých těl byly často ztíženy. Teroristé neušetřili ani novorozeně, které zaživa dali péct do trouby.
Události ze 7. října, kdy Hamás zaútočil na stát Izrael, stále silně rezonují. Ve své zdrcující výpovědi Asher vidí možnost, jak světu ukázat, jakých činů se teroristé dopustili. Sám zasahoval v kibucu, ve kterém zemřela více než stovka civilistů. Byl přítomen příjezdu mrtvých těl, která po masakru dorazila k identifikaci.
„Byl to strašný pohled. Viděli jsme desítky tak sežehnutých těl, že koroneři řekli, že je bude obtížné identifikovat. Naštěstí však měli vzorky DNA,“ popisuje svou zkušenost Asher ve videu.
Během dne mu údajně bylo řečeno, že má dorazit zhruba pět až šest nákladních vozů naložených ostatky zemřelých. Mezi nimi i oběti, které byly upáleny zaživa. Podle Ashera pak, jakmile auta dorazila, nosili desítky těl do základny, kde probíhala identifikace.
U mnohých z nich to nebylo vůbec lehké a jen díky vzorkům DNA se identifikace nakonec podařila. Jedno z popálených těl bylo novorozeně, které údajně teroristé upekli v troubě.
„Ještě když bylo to dítě naživu, dali ho do trouby a upekli ho. Tělo bylo spálené a v důsledku toho hodně nateklo. K tělu se tak připeklo topné těleso trouby,“ tvrdí Asher ve videu.
Podobné incidenty popisují podle deníku Daily Mail i jíní svědci. Několik batolat bylo během války dekapitováno, v jednom případě útočnici vyřízli dítě matce přímo z lůna.
Izraelská armáda zveřejnila snímky účtů, které podle ní dokládají, že syn šéfa palestinského hnutí Hamás Ismáíla Haníji v posledních letech nakoupil luxusní šperky za tisíce dolarů, zatímco obyvatelé Pásma Gazy žijí v chudobě. Účty byly podle armády nalezeny během razií v objektech Hamásu v Pásmu Gazy.
#عاجل نكشف عن المزيد من الوثائق التي تم ضبطها خلال العملية البرية والتي تدل على مدى الفجوة ما بين قيادة حماس والجمهور في غزة: الإيصالات بمبلغ آلاف الدولارات مقابل شراء المجهورات الفخمة على يد ابن #إسماعيل_هنية!
Příspěvek s fotografiemi na síti X sdílel arabský mluvčí izraelské armády. Podle něj jde o účty Muáze Haníji z Pásma Gazy i z Kataru. Dohromady se jedná o koupi položek za přibližně 25.000 dolarů (asi 566.000 Kč). „Částka jen na jednom z těchto účtů přibližně odpovídá mzdě obyvatele Gazy za dva roky,“ stojí v příspěvku.
„Právě takoví lidé žijí v luxusu a rozhodují za vás, jak bude váš život vypadat. To oni rozhodli, že vás uvrhnou do války, ale o vaše životy se nezajímají,“ uvedl mluvčí s tím, že část vedení Hamásu v Pásmu Gazy ani nežije.
13:23
7. 12. 2023
Začátek židovského Svátku světel neboli Chanuky je letos smutný. Začíná zrovna dva měsíce po útoku Hamásu a dalších teroristů z Pásma Gazy. V Tel Avivu lidé vypouštěli balónky na znamení podpory rukojmích, které ozbrojenci nadále drží, zapalují za ně 138 svíček.
13:06
7. 12. 2023
Šéfky tří prestižních amerických univerzit čelí kritice poté, co při slyšení v Kongresu daly najevo, že výzvy ke genocidě Židů by nebyly automaticky proti pravidlům jejich institucí. Ve svých odpovědích uvedly, že by při posuzování takovýchto výroků záleželo na kontextu. Proti jejich slovům se vymezují akademici, podnikatelé i politici, informují americká média.
V centru kontroverze jsou rektorky Sally Kornbluthová, Liz Magillová a Claudine Gayová z Massachusettského technologického institutu (MIT), Pensylvánské státní univerzity, resp. Harvardovy univerzity, které byly pozvány na slyšení o antisemitismu na vysokoškolských kampusech. Ty se staly jedním z ohnisek sporů kolem nynější války mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás, kterou v USA provází rozmach protižidovských i islamofobních projevů.
Pečou děti v troubě? No snad ani nacisti tohle nedělali ti je zabili hned. A svět na to čumí a při vší té výzbroji si s těmi zabijáky nedovede poradit? To je strašnýýý, moje srdce pláče nad tou hrůzou.
Pečou děti v troubě? No snad ani nacisti tohle nedělali ti je zabili hned. A svět na to čumí a při vší té výzbroji si s těmi zabijáky nedovede poradit? To je strašnýýý, moje srdce pláče nad tou hrůzou.