Děsivé svědectví dobrovolníka z Izraele: Hamás upekl miminko zaživa!

Autor: hpe - 
6. listopadu 2023
16:44

Asher Moskowitz sloužící v dobrovolnické organizaci United Hatzalah, která měla mimo jiné za úkol zajistit po útoků teroristické organizace Hamás oblast kibucu Kfar Aza, sdílel na sociální síti X své svědectví. Muž v něm popisuje hrůzy, které byly na místním obyvatelstvu spáchány. Převoz a následná identifikace mrtvých těl byly často ztíženy. Teroristé neušetřili ani novorozeně, které zaživa dali péct do trouby.

Události ze 7. října, kdy Hamás zaútočil na stát Izrael, stále silně rezonují. Ve své zdrcující výpovědi Asher vidí možnost, jak světu ukázat, jakých činů se teroristé dopustili. Sám zasahoval v kibucu, ve kterém zemřela více než stovka civilistů. Byl přítomen příjezdu mrtvých těl, která po masakru dorazila k identifikaci. 

„Byl to strašný pohled. Viděli jsme desítky tak sežehnutých těl, že koroneři řekli, že je bude obtížné identifikovat. Naštěstí však měli vzorky DNA,“ popisuje svou zkušenost Asher ve videu

Během dne mu údajně bylo řečeno, že má dorazit zhruba pět až šest nákladních vozů naložených ostatky zemřelých. Mezi nimi i oběti, které byly upáleny zaživa. Podle Ashera pak, jakmile auta dorazila, nosili desítky těl do základny, kde probíhala identifikace.

U mnohých z nich to nebylo vůbec lehké a jen díky vzorkům DNA se identifikace nakonec podařila. Jedno z popálených těl bylo novorozeně, které údajně teroristé upekli v troubě.

„Ještě když bylo to dítě naživu, dali ho do trouby a upekli ho. Tělo bylo spálené a v důsledku toho hodně nateklo. K tělu se tak připeklo topné těleso trouby,“ tvrdí Asher ve videu.

Podobné incidenty popisují podle deníku Daily Mail i jíní svědci. Několik batolat bylo během války dekapitováno, v jednom případě útočnici vyřízli dítě matce přímo z lůna.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
18:38
30. 10. 2023

Shani Louková, mladá žena, kterou 7. října bojovníci radikálního palestinského hnutí Hamás v Izraeli unesli z hudebního festivalu v kibucu Reim, je po smrti.

Německá vláda podle agentury Reuters potvrdila, že při útoku zemřel německý občan, aniž by sdělila podrobnosti. Úmrtí ženy dnes odpoledne označil za hroznou zprávu kancléř Scholz, který je na návštěvě v Nigérii. „Ukazuje to celé barbarství, které je za útokem Hamásu,“ řekl podle serveru Die Welt Scholz. Podle kancléře je nutné, aby se hnutí Hamás z útoku zodpovídalo, a dodal, že Izrael má právo na obranu.

18:21
30. 10. 2023

Sanitky v Pásmu Gazy se s obtížemi dostávají do rozbombardovaných míst po cestách posetých sutinami. Zásoby paliva se tenčí a zdravotnický personál, který pracuje s minimem odpočinku, je nasazován v nejnebezpečnějších oblastech, kde je svědkem hrůz násilné smrti, strašlivých zranění a zármutku. Zdravotníci v Gaze se proto obracejí na dobrovolníky, aby jim pomohli s provozem záchranných služeb, které se hroutí pod izraelskou ofenzivou. Přestože jich zareagovaly desítky, systém stále nutně potřebuje další, uvedl úřad.

„Od prvního dne války jsem se nevrátil domů. Sprchuju se tady, spím tady a jím tady,“ řekl Luaj Astal, dobrovolný pracovník záchranné služby v Khan Younis na jihu Gazy.

18:08
30. 10. 2023

Izraelská armáda dnes informovala, že při noční pozemní operaci v Pásmu Gazy vysvobodila izraelskou vojačku, kterou 7. října uneslo palestinské islamistické hnutí Hamás. Vojínka Ori Megidišová podle prohlášení izraelské armády podstoupila lékařskou prohlídku, je v dobrém zdravotním stavu a již se shledala se svou rodinou.

Izraelská armáda zároveň dnes identifikovala další tři vojáky, kteří padli při současném konfliktu, dohromady tak od 7. října přišlo o život 315 vojáků, policistů a rezervistů.

Markiza ( 6. listopadu 2023 18:39 )

Pečou děti v troubě? No snad ani nacisti tohle nedělali ti je zabili hned. A svět na to čumí a při vší té výzbroji si s těmi zabijáky nedovede poradit? To je strašnýýý, moje srdce pláče nad tou hrůzou.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání