Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Odporné praktiky Hamásu v Izraeli: Bombu nastražili do školní aktovky!

Autor: rc - 
23. října 2023
12:16

Šokující video na sociální síti zveřejnila izraelská armáda. Ve videu je vidět dětský růžový baťůžek, v němž byla schovaná výbušnina. Podle armády ji tam nastražili příslušníci radikálního hnutí Hamás s úmyslem zabít nevinnou oběť.

Izraelské obranné síly na sociální síti X uvedly, že jednotka stále pátrá po výbušninách a zbraních, které radikální hnutí Hamás použilo při útoku v sobotu 7. října. V oblasti, kde teroristé provedl koordinované brutální útoky, vojáci objevili dětský růžový batoh.

Video  Izraelské obranné síly objevily dětský batoh, v němž byla nastražená výbušnina.  - x/Israel Defense Forces
Video se připravuje ...

Na první pohled dětská taška vypadala neškodně. Ovšem uvnitř ní byla schovaná výbušnina. „Vojáci objevili dětskou školní tašku ležící na poli,“ napsala armáda. V batohu byla podle nich na dálku ovládaná výbušnina o hmotnosti 7 kilogramů. „Hamás se záměrně rozhodl nastražit dětský batoh s nadějí, že ho zvedne civilista,“ dodali.

Vojáci rovněž podle informací amerického deníku New York Post uvedli, že výbušniny byly na tělech mrtvých. Oběť Hamásu Adi Vitalová-Kaplounová (†33) prý měla na těle bombu. Mámu ozbrojenci popravili před očima jejích dvou chlapců. 

12:00
2. 1. 2024
!

Válku v Gaze vyvolal překvapivý útok Hamásu na Izrael 7. října, při kterém podle Izraele zahynulo 1 200 lidí.

Palestinské zdravotnické úřady v Gaze ovládané Hamásem dnes uvedly, že si izraelská operace v Pásmu Gazy vyžádala životy 22 185 Palestinců a dalších 57 035 při ní bylo zraněno. Jen za poslední den bylo podle téhož zdroje při izraelských úderech v Pásmu Gazy zabito 207 Palestinců a 338 jich bylo zraněno.

Izrael tvrdí, že válka v Pásmu Gazy, která podle Reuters proměnila velkou část území s 2,3 milionu obyvatel v trosky a způsobila tam humanitární katastrofu, bude trvat ještě řadu měsíců. Tel Aviv však naznačil novou fázi ofenzívy, když v pondělí jeden z izraelských představitelů uvedl, že armáda tento měsíc stáhne své síly uvnitř Gazy a přejde na několikaměsíční fázi lokálnějších „likvidačních“ operací.

Děkujeme Vám za pozornost u našeho kontinuálního onlinu k válce mezi Izraelem a Hamásem. Další dění na Blízkém východě můžete sledovat i v roce 2024 na Blesk.cz prostřednictvím dílčích článků. Přejeme Vám šťastné vykročení do nového, doufejme, že poklidnějšího roku.

10:32
2. 1. 2024

Izraelská armáda oznámila, že v noci na dnešek podnikla vzdušné údery v Sýrii v reakci na útoky na severní Izrael. 

9:30
2. 1. 2024

Nad letištěm v severoiráckém Irbílu, kde působí američtí vojáci a jejich spojenci, byl sestřelen ozbrojený dron, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované bezpečnostní zdroje. Zda si incident vyžádal škody nebo oběti na životech, není v tuto chvíli jasné.

Zobrazit celý online

fido2 ( 24. října 2023 09:38 )

Ve volbách...také jsme nedali hlas a stejně je zvolili... Tak jaképak uvědomění.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání