Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Běžkyni napadl rozzuřený pes! Žena zraněním na místě podlehla

Americký stafordširský teriér – ilustrační foto
Americký stafordširský teriér – ilustrační foto  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
2. října 2023
18:01

Ženu v pondělí při běhání v hornorakouské obci Naarn napadl pes plemene americký stafordširský teriér a pokousal ji tak vážně, že svým zraněním na místě podlehla. Informovala o tom agentura APA. Majitelka staforda se marně pokoušela zvíře od ženy odtrhnout. I ona při tom utrpěla tak vážná zranění, že musela být převezena do nemocnice v Linci, uvedla policie.

Incident se stal v pondělí kolem 09:15 v obci okrese Perg. Kondiční běžkyni pes zjevně napadl u domu, v němž žil. Chovatelku psa dosud nebylo možné vyslechnout, a tak není jasné, jak se události přesně seběhly. Ani totožnost zabité ženy úřady neupřesnily.

V Horních Rakousích neplatí žádné zvláštní podmínky pro chov určitých psích plemen. Každý, kdo si chce psa pořídit, však musí absolvovat šestihodinový odborný kurz. V některých jiných rakouských spolkových zemích je však podle APA americký stafordširský teriér na seznamu psích plemen, na něž se zvláštní podmínky vztahují.

V České republice lze všechna psí plemena chovat bez omezení.

Video  Podstatné úkony první pomoci  - Videohub
Video se připravuje ...

Uživatel_5683802 ( 17. října 2023 09:09 )

Jeste k tomu Link, ktery dokazuje ze ten pes byl umyslne k tomuto ucelu cvicen http­s://ww­w.he­ute.at­/s/au­fgedec­kt-terrier-wurde-gezielt-zum-kampfhund-ausgebildet-100294559

Uživatel_5683802 ( 17. října 2023 09:07 )

Ukazalo se ze pes byl presne na toto vycvicen, majitelky s nim provozovaly "Obranarsky sport". . Stafford je klidny pes, miluje deti, cizi lide jsou mu lhostejni. Na Obranarstvi lez vycvicit jakoukoliv psi rasu. Kdyz se pak zakousne stafford ktery ma neuveritelnou silu, je to samozrejme fatalni. Ty dve majitelky nebyly asi psychicky normalni. Uz to ze spolu zily dve zeny jako manzele...ted uz jedna skoncila na psychiatrii, pes byl nastesti utracen.

umlacak ( 3. října 2023 13:49 )

Pokud chce někdo chovat psy, má si vybrat takové plemeno, které zvládne.

milan milanovič ( 3. října 2023 13:14 )

Přesně

milan milanovič ( 3. října 2023 13:14 )

Takovy pes nepatři do chovu utratit a zakazat chov těchto křižencu

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud