Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Cyklista nepřežil pád v Krušných horách: Boj o život komplikoval náročný terén

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Horská služba ČR)
Autor: jel - 
10. července 2023
13:22

Terénní cyklista z Německa v neděli při projíždění lesní trasou v Krušných horách spadl a způsobil si vážná zranění. Přestože jiný „biker“ přivolal pomoc a ihned zahájil resuscitaci, muž zemřel. Celou situaci navíc komplikoval náročný terén. Horští záchranáři se na místo dostávali velice obtížně.

K nehodě došlo v okolí vrcholu Bouřňák na lesním trailu pro terénní cyklisty. „Mnohokrát jsou tyto trasy natolik umně skryty a vedeny v nedostupném terénu, že v případě poranění cyklisty je pro záchranáře velice obtížné dostat se na místo a včas poskytnout poraněnému pomoc,“ popsal situaci náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Račko. 

Němec měl sice kvalitní výbavu, při pádu však utrpěl tak vážná zranění, že se ho  nepodařilo oživit. Po pětačtyřicetiminutové resuscitaci lékař u muže konstatoval smrt. Račko dodal, že všichni, kdo se pohybují na trailech ve volné přírodě si musí uvědomit, že se vystavují velkému riziku a v případě nehody k nim může pomoc dorazit se značným časovým odstupem.

Doplnil, že velkým pomocníkem při lokalizaci je aplikace Záchranka, kterou by si měli nainstalovat nejenom cyklisté, ale i všichni ostatní. Zranit se v nepřístupném terénu může totiž kdokoli.

Video  Bikerská obdoba Tour de France? Cape Epic! Zájem je obrovský, říká Hynek.  - isport.tv
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání