Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Tragédie na Karlovarsku: Při dvou nehodách zemřelo pět lidí!

Autor: ČTK, inf - 
28. května 2023
08:30

V Karlovarském kraji zemřelo v noci na neděli pět lidí při dopravních nehodách. Jedna se stala večer u Dolního Žandova na Chebsku, druhá nad ránem na silnici I/6 u Žalmanova v okrese Karlovy Vary. Při večerní nehodě se srazila dvě osobní auta, zemřeli dva lidé. Nehoda osobního auta u Žalmanova si vyžádala tři oběti, vyplývá z informací policie a hasičů. Hasiči od pátku zasahovali u dalších pěti nehod, u kterých se zranilo devět lidí.

Dvě osobní auta se u Dolního Žandova srazila okolo 21:00. „Dvě osoby utrpěly zranění neslučitelná se životem. Na místě byly všechny složky záchranného systému. Dopravu tam řídili policisté,“ informoval krajský policejní mluvčí Jan Bílek. „Další dvě osoby byly letecky transportovány do Fakultní nemocnice Plzeň se středně těžkými zraněními, šlo o ženu a muže. Dívka, 14 let, byla převezena do Nemocnice Cheb, měla lehká zranění,“ doplnila záchranná služba Karlovarského kraje.

Nehoda mezi Žalmanovem a Stružnou na silnici I/6 se stala dnes okolo 2:30. „V jednom osobním autě jeli čtyři lidé, auto se po nehodě převrátilo. V době příjezdu hasičů na místo byly dvě osoby mimo vozidlo, dvě zaklíněné uvnitř. Hasiči společně se záchrannou službou zahájili oživovací pokusy u lidí venku, zároveň začali vyprošťovat zaklíněné. U tří zraněných lékař záchranné služby konstatoval smrtelné zranění, pro jednu vyproštěnou osobu na místo povolal vrtulník. Místo pro přistání hasiči zajistili poblíž nehody,“ popsal situaci Kasal.

„Kromě těchto dvou tragických dopravních nehod zasahovali hasiči od pátku do nedělního rána v kraji u dalších pěti nehod, které se staly u Sokolova, Stanovic, Čichalova a Aše. Při těchto dalších nehodách se zranilo devět osob,“ doplnil tragickou bilanci mluvčí hasičů.

Zatímco od počátku roku do konce dubna zemřelo na silnicích v Karlovarském kraji celkem pět lidí, květnová bilance je neobvykle tragická, obětí je už šest. V úterý zemřel jeden člověk při dopravní nehodě v Aši na Chebsku. Podle předběžných informací je tak počet letošních obětí dopravních nehod na silnicích v kraji už 11. Za celý loňský rok při dopravních nehodách v Karlovarském kraji zemřelo 13 lidí, což bylo o dva méně než v roce 2021.

Video  Srážka tramvají mezi Braníkem a Modřany  - David Malík
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud