Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

V lednici našli mrtvou mámu tří dětí: Policie záhadu rozlouskla po 28 letech! Zabíjel známý sériový vrah?

Autor: pma, inf - 
1. března 2023
18:01

Svázané ženské tělo v lednici objevil v kalifornském přístavu Holt v březnu 1995 vyděšený hledač plechovek. S případem, který kriminalisté označují jako „dáma v lednici“, si policie 28 let nevěděla rady. K posunu došlo až koncem února, kdy byla pomocí DNA odhalena totožnost zavražděné ženy. Po vrahovi policisté stále pátrají. 

Na hledání plechovek a lahví zřejmě už nikdy nezapomene Američan, který se v březnu 1995 vydal k přístavu Holt v Kalifornii. Ve vodě si všiml napůl ponořené ledničky. Když zjistil co je uvnitř, urychleně volal policii. Ta v útrobách spotřebiče objevila svázané ženské tělo zabalené v dece. Ostatky se v ledničce rozkládaly několik měsíců.

Koroner tehdy určil jako příčinu úmrtí ránu tupým předmětem. V té době se spekulovalo i nad tím, že se zesnulá žena mohla stát obětí nechvalně známého sériového vraha Terryho Pedera Rasmussena. Ten v průběhu let zabil napříč Spojenými státy šest lidí.

Těžké období před smrtí

S případem se kriminalistům nedařilo hnout dlouhé roky, jelikož u sebe žena neměla žádný průkaz totožnosti a nikdo po ní nepátral. Zvrat nastal po dlouhých osmadvaceti letech, kdy policie za pomoci analýzy DNA a genealogického výzkumu určila, že zesnulou je tehdy devětadvacetiletá Amanda Lynnová Schumannová Dezaová.

Američanka si před smrtí, ke které došlo zřejmě na podzim roku 1994, procházela těžkým obdobím. Byla odloučená od manžela, s kterým měla tři děti. V té době se pohybovala v okolí měst Oakley, Delta a Napa. V posledním zmíněném byla prokazatelně viděna naposledy v jednom z bytových komplexů. Tam odešla s mužem, jehož totožnost policie nezná. 

Odměna za informace o vrahovi

Patrick Withrow, šerif z okresu San Joaquin, koncem února na tiskové konferenci uvedl, že jeho tým bude pokračovat v hledání spravedlnosti. „Vrátili jsme té ženě jméno. Teď chceme využít tento čas a vrátit i její příběh," řekl podle deníku Mirror Withrow.

I když policie totožnost „dámy v lednici“ zná, má málo informací o tom, jaký život vedla žena před vraždou. Za poskytnutí informací vedoucích k zatčení a odsouzení kohokoli zodpovědného za vraždu vypsala organizace CrimeStoppers odměnu ve výši 10 000 dolarů, v přepočtu asi 222 000 korun. „Doufáme, že Amandu někdo pozná, vzpomene si a osloví nás,“ doplnila poručnice Linda Jimenezová.

Video  Insta crime Podcast - Vladimír Bayer neunesl rozchod, ze msty zabil neteř Moniku (†7) 
Video se připravuje ...

 

 

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání