Nešťastná máma si je dobře vědoma, že Nikolu puberta zasáhla víc, než její vrstevnice. „Nechodila do školy a brala nám i nějaké peníze. Soud proto rozhodl o jejím umístění do výchovného ústavu,“ vysvětlila matka pohřešované dívky.

Soud měl rozhodnout

V pondělí 20. února se měl v Brně konat soud, který měl rozhodnout o tom, zda se Nikola vrátí z ústavu domů, nebo zda má i nadále v něm zůstat. „Vyzvedli jsme ji proto 19. února ve Velkém Meziříčí. Ještě večer odešla, že za kamarádkou, kterou dlouho neviděla a od té doby o ní nic nevíme,“ řekla Blesku ještě v úterý ráno paní Anděla.

Večer už mohla být o poznání spokojenější. Zjistila totiž, že její dcera je živá a zdravá. „Moc nám pomohla její kamarádka, která je evidentně mnohem zodpovědnější. Zkontaktovala Nikolu přes sociální sítě a domluvila si s ní schůzku ve Vaňkovce a pak už to bylo snadné. Jsem moc ráda, že je dcera v pořádku,“ přiznala máma uprchlice.

Nikola se nyní bude muset vrátit do výchovného ústavu, kde určitě stráví ještě nějakou tu dobu. „Snad tam konečně dospěje a uvědomí si, že jsou lidé, kteří ji mají rádi. Jen musí chtít trochu i ona,“ dodala máma.

Video
délka: 01:49.44
Video se připravuje ...

Krásnou Slovenku Timeu pohřešují dvacet let. TV JOJ