Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Lavina v Tyrolsku zabila řidiče pluhu i turistu: Dva další lidé se stále pohřešují

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
5. února 2023
11:50

V rakouském Tyrolsku lavina zavalila řidiče pluhu, informuje agentura APA. Záchranáři v této spolkové zemi v neděli našli také tělo 62letého muže, který se v sobotu nevrátil z výletu do hor. Také jeho zasypala lavina. Pokračuje pátrání po dvou lidech zasypaných ve středisku Sankt Anton. V Tyrolsku a Vorarlbersku stále platí čtvrtý z pěti stupňů lavinového nebezpečí.

Na řidiče pluhu se lavina sesunula v sobotu v údolí Debanttal na pomezí Tyrolska a Korutanska. Záchranáři v ní v noci na neděli objevili tohoto muže i jeho traktor. V případě 62letého muže se na horskou službu v sobotu obrátila jeho rodina poté, co se nevrátil z túry do hor a domů přišel jenom jeho pes. Podezřívali, že ho strhla lavina, ale v sobotu museli záchranáři pátrání přerušit kvůli vysokému lavinovému nebezpečí. Pokračovali dnes.

Najít se zatím nepodařilo horského průvodce a jeho klienta, které v sobotu dopoledne smetla lavina v neznačeném terénu u horské obce Sankt Anton.

Dnes se další lavina utrhla v údolí Ötztal u obci Längenfeld. Masy sněhu zasypaly jednoho člověka, podařilo se ho zachránit.

Jen za sobotu se v Tyrolsku a Vorarlbersku sesypaly desítky lavin. Záchranáři našli dva mrtvé a už v pátek pod lavinou zemřel lyžař z Číny. Odborníci z obou spolkových zemí vyzývají milovníky zimních sportů k velké opatrnosti. Nezkušení by se neměli vydávat mimo sjezdovky, lavinu dokáže uvolnit jediný člověk, za současných podmínek se ale může utrhnout i spontánně.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání