Naďu si všichni pamatují jako blondýnu s výraznými brýlemi rozličných barev a tvarů, a dokonalým nohama. Není divu, že je v mládí dávala na odiv v ultra krátkých sukních. 

Za originální brýlovou image stojí spoluzakladatel Semaforu Jiří Suchý (91). Naďa, jako každá jiná holka, se za brýle styděla. Proto se snažila vystupovat bez brýlí. Ale Suchý jí to velmi brzy vymluvil. Přesvědčil ji, že brýle Nadě nejenom sluší, ale že bude navíc první a jediná zpěvačka v brýlích.

Video
Video se připravuje ...

Zemřela Naďa Urbánková (†83): Prošla si těžkými životními zkouškami Videohub

Málokdo tuší, že zpěvačka vystupovala pod uměleckým jménem. 30. června 1939 v Nové Pace se totiž narodila jako Naděžda Balabánová. Vystudovala střední zdravotnickou školu v Trutnově, v roce 1957 se stala diplomovanou zdravotní sestrou, ale tomuto povolání se věnovala jen dva roky. Její srdce patřilo zpěvu a herectví.

Hrála ve filmech Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a Na samotě u lese, dále v povídkové komedii Zločin v dívčí škole, sebe samu ztvárnila v hudebním filmu Romance za korunu z roku 1975, kde se blýskl tehdejší výkvět oficiální pop music. Objevila se také v seriálech Rapl, Doktoři z počátků, Až po uši nebo Píseň pro Rudolfa III.

S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá Slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3.2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním covid-19. Zemřela ve spánku, bez bolestí. Jménem celé naší rodiny děkuji za soucit a prosím o možnost vyrovnat se s touto zdrcující zprávou v soukromí. Děkuji Ti za všechno, maminko moje. Miluji Tě napořád. Tvoje Jana,“ napsala na sociální síť dcera Jana Fabiánová

Fotogalerie
46 fotografií