Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Otec v Měšicích zastřelil malé dcerky, manželku i sebe: Měl se zabít sám, když byl nešťastný, říká sousedka

Autor: VaB - 
28. ledna 2023
13:54

V září loňského roku došlo v Měšicích u Prahy k rodinné tragédii. Otec (†43) tady zjevně kvůli problémům v domácnosti zastřelil svou ženu Pavlínu (†39) a dvě malé dcery. Použil k tomu legálně drženou zbraň. Kriminalisté případ odložili. Sousedka rodiny je z tragédie stále zděšená.

K události došlo 26. září loňského roku. Policie v Měšicích u Prahy našla v rodinném domě v odlehlejší ulici čtyři mrtvé. Muže (†43), jeho manželku Pavlínu (†39) a dvě malé nezletilé dcery. Policisté je v domě objevili poté, co se na ně obrátili sousedé.

Čtyřčlennou rodinu už delší dobu nevídali. Auta navíc i ve všední den stála před domem. Kriminalistům s otevíráním domu následně pomohli i hasiči. Vyšetřování pak ukázalo, že šlo o trojnásobnou vraždu a následnou sebevraždu pachatele. Podle policistů měl otec (†43) nejprve zastřelit obě děvčátka, následně zbraň namířil proti své ženě Pavlíně (†39). Na závěr ji otočil proti sobě a zastřelil se.

Případ odložen

Od tragédie uběhlo už několik měsíců, policie případ podle CNN Prima News odložila. Pachatel zemřel, není koho stíhat. „Od začátku jsme případ vyšetřovali jako vraždu a následnou sebevraždu. V těchto dnech jsme ho odložili, protože pachatel - čtyřiačtyřicetiletý muž - následně po činu spáchal sebevraždu,“ popsala mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Sousedům rodina chybí

Pro televizi promluvila i jedna ze sousedek mrtvých a jejich blízká kamarádka. „Je nám po nich stále smutno. Moc nám chybí,“ popsala se slzami v očích žena z vedlejšího domu. „Jen si říkáme, že to mohl udělat sám, když už byl tak nešťastný,“ dodala.

S rodinou trávila volný čas i s dětmi. Byla to právě ona, kdo zburcoval policii a hasiče. Bylo jí podezřelé, že před domem stále stojí vozidla a zůstaly zatažené i rolety. Nejvíce pravděpodobný motiv šíleného činu jsou osobní problémy v rodině.

Na domě stále visí policejní pásky a sousedé doufají, že se do domu vrátí klid. V minulém roce to nebyla jediná taková rodinná tragédie, která se v republice stala. Podrobnosti zde.

Video  Čtyři mrtví v Měšicích! Zemřeli rodiče i děti.  - Blesk/Václav Burian
Video se připravuje ...

uschi ( 29. ledna 2023 21:57 )

Aha, nesmí se odejít, děti by ze zákona vídal, pokud by měl zájem. Hodně chlapů dělá před rozvodem dusno a po rozvodu na děti z vysoka se*ou.

uschi ( 29. ledna 2023 21:55 )

Otcové vraždí, když si žena dovolí od partnera odejít, chce rozvod, nikdo mu nebere děti. Pokud má muž o své děti zájem, klidně je může vídat, existuje střídavka, atd..Jenže tito vraždící otcové vraždí jen kvůli svému uraženému egu, že si žena vůbec dovolí pomyslet na odchod. Vraždící ženy jsou totálně zoufalé a zahnané do kouta opět uraženým egem muže, který jako první použije pro ženu nade vše milující své děti tu nejhorší zbraň, a sice, že jí vezme děti. A teď do toho nepočítám, ženy zrůdy, které zabijí dítě, vyhodí ho do popelnice, protože se jim zrovna nehodí, to jsou zrůdy. To je rozdíl mezi vraždícími otci a matkami, otcové vraždí kvůli svému egu, ženy ze zoufalství, že přijdou o děti, dostanou se do takového psychického stavu, že jsou úplně mimo. Mateřský pud je něco, co se s ničím jiným nedá srovnat, ať se to chlapům líbí nebo ne. Oni nikdy nezažijí jaké to je nosit v sobě nový život, necítí v sobě pohyby dítěte, nerodí, atd...

elopapx ( 28. ledna 2023 20:09 )

Ubohý blesk shání drby po nudících se sousedkách...

Co je bábě po osudech jiných lidí.
Ať si zamete sama u sebe před svým prahem.

Blesku fuj , ty špíno.

Borneo ( 28. ledna 2023 16:17 )

Taky mě to napadlo, jestli ho ta žena nějak nepodrazila. Zda nečekaně nechtěla od něj odejít a třeba nevyhrožovala, že mu sebere děti... a jemu očividně jeblo. Strašná tragédie

Babisova_drahota ( 28. ledna 2023 15:56 )

Těch je hafo, jenže teď se to snaží překrýt. Vraždící otci jsou spíš jen výjimka, která potvrzuje pravidlo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání