Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Pohřeb vyvražděné rodiny v Michalovcích: Při posledním rozloučení plakal i farář

Autor: jel - 
22. ledna 2023
18:30

Minulý týden otřásla slovenským městěm Michalovce strašná tragédie. Zkrachovalý podnikatel Stanislav T. (†53) tam zavraždil svou manželku Eriku, dceru Zuzanku (†14) a syna Martínka (†12). S mrtvolami pak v bytě žil a po dvou dnech spáchal sebevraždu. O víkendu proběhl pohřeb zavražděných, slzám se neubránil ani farář.

V neděli 15. ledna Stanislav vyvraždil svou rodinu. Podle zjištění televize JOJ neměly děti a manželka na těle žádná viditelná poranění. Stanislav je zřejmě udusil nebo otrávil. Ještě o dva dny později pak muže viděl soused na parkovišti u domu.

Vrah s mrtvolami dva dny žil v bytě. V úterý pak zavolal svému bratrovi a svěřil se mu, že spáchal něco hrozného. Sourozenec zalarmoval policii, ale když kriminalisté dorazili na místo, Stanislav už byl po smrti. Zastřelil se legálně drženou zbraní. Údajně měl nechat i dopis na rozloučenou.

Video  Stanislav v Michalovcích vyvraždil svou rodinu a spáchal sebevraždu  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Poslední cesta

V sobotu proběhlo v obci Ladomirová poslední rozloučení se zavražděnou Erikou a jejími dětmi. Pohřeb začal v osm hodin ráno v místním pravoslavném kostele mší svatou. Sbohem přišli zavražděným dát blízcí, příbuzní i učitelky ze základní školy, kam děti chodily. 

Smuteční mši sloužili dva duchovní, jeden z knězů byl Eričin kamarád z dětství. „Před třemi rakvemi jsem ještě nestál,“ uvedl podle deníku Plus JEDEN DEŇ farář se slzami v očích. Zdůraznil, že nikoho nechce soudit a že nikdo nemá právo kritizovat jiného, ale promluvil také o pokušeních, kterým podle něj Stanislav podlehl. 

Po skončení mše se smuteční hosté přesunuli na hřbitov.

Utajený pohřeb

Strašlivý případ vzbudil velký zájem veřejnosti, což je zřejmě důvod, proč se příbuzní snaží utajit čas a místo, kdy proběhne pohřeb Stanislava. Podle sousedky to byl zvláštní člověk, který byl věčně zachmuřený a občas konfliktní. 

.Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání