Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, déšť 19°C

Podvodník skoro deset let unikal vězení v Česku: Dopadli ho v egyptské Hurghadě

Autor: ČTK - 
21. ledna 2023
20:11

V Egyptě byl dopaden muž unikající skoro deset let vězení v Česku za úvěrový podvod se škodou 12 milionů korun. Zadržen byl začátkem týdne, nyní už je v českém vězení. Na webu policie to oznámil policejní mluvčí David Schön. Dopadeného muže čeká podle mluvčího pět a půl roku za mřížemi.

„Na začátku tohoto týdne zadržela egyptská policie v Hurghadě pětapadesátiletého muže, který se před spravedlností skrýval od roku 2013,“ uvedl Schön. „Díky kolegům z káhirské kanceláře Interpolu (mezinárodní policejní organizace - pozn. red.) se po získání konkrétních informací k pobytu podařilo uprchlíka zadržet a v rekordním čase deportovat do Česka,“ doplnil.

Video  V Egyptě byl zatčen muž, který v Česku spáchal dvanáctimilionový podvod.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Cesta dopadeného muže od zadržení v Egyptě do českého vězení trvala podle něj jen asi dva dny. „Za poslední tři měsíce se tímto způsobem podařilo z Egypta eskortovat již čtyři odsouzené osoby,“ sdělil Schön.

Rychlé vydávání uprchlíků z různých zemí celého světa do Česka je podle mluvčího policie stále běžnější díky spolupráci zemí v Interpolu a využívání kontaktů policistů českého Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci. „V minulém roce se díky spolupráci v rámci Interpolu podařilo dopadnout a přepravit 34 uprchlíků,“ uvedl Schön.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání