Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Pět let Terezy H. (26): Drogy v kufru, drsné vězení i štěstí s novou láskou! Co plánuje dál?

Autor: jel - 
11. ledna 2023
05:00

Přesně před pěti lety se Češce Tereze H. (26), které bylo tehdy pouhých 21 let, obrátil život vzhůru nohama. Na začátku ledna 2018 ji zadrželi celníci na letišti v pákistánském Láhauru. V jejím kufru údajně našli devět kilogramů heroinu, pro mladou blondýnku tak začal kolotoč výslechů a soudních jednání.

Tereza byla v Pákistánu na tříměsíční vízum, které mělo platnost od 15. listopadu do 14. února. Když chtěla 10. ledna odletět z mezinárodního letiště v Láhauru do hlavního města Spojených arabských emirátů Abú Zabí, přes dvě kontroly prošla na letišti úplně bez problémů, při třetí však přišel zvrat.

Podle celníků, kteří ji kontrolovali, bylo v jejím kufru devět kilo heroinu. Na internetu se dokonce objevilo video, kde celníci prohledávají kufr s falešným dnem a Tereza v pozadí sedí na gauči a zakrývá si obličej dlaní.

Slzy a čekání na soud

Blonďatá kráska skončila ve věznici Kot Lakhpat, jež má velmi špatnou pověst. Rok po zatčení byla odsouzena za pašování drog k osmi letům a osmi měsícům ve vězení. I tak měla ale štěstí, za tento delikt se v Pákistánu nezřídka kdy odsuzuje k doživotnímu trestu, případně dokonce k trestu smrti. Ten se však cizincům dává pouze v opravdu výjimečných případech.

Rozsudek tehdy mladou Češku zdrtil. Od soudu odcházela v slzách. Verdikt soudu byl ovšem nepravomocný, Tereza stále trvala na své nevině a odvolala se. Než byl ale vynesen další rozsudek, uběhly téměř tři roky, které Tereza strávila v kriminále.

Pákistánský soudní sytém je totiž poměrně pomalý, soudní jednání bylo několikrát odloženo z nejrůznějších důvodů. Například kvůli stávce soudců, ale několikrát také prostě proto, že soudce případ nestihl projednat.

Nakonec se na Terezu usmálo štěstí. V listopadu roku 2021 soud konečně vyslyšel argumenty jejího právníka a Češku zprostil obvinění. Celníci, kteří v roce 2018 dívku zadrželi, totiž výrazně chybovali při manipulaci s látkou nalezenou v kufru.

Po téměř čtyřech letech strávených v kriminále byla Češka konečně volná. Nyní je zpět v České republice a užívá si nově nabyté svobody. Zamilovala se do bývalého ligového fotbalisty Mariána Kováře a na svém instagramu pravidelně informuje fanoušky o svém životě.

Tereza si přála vydat knihu, ale přípravy nakonec nedopadly podle jejích představ, a tak z tohoto plánu prozatím sešlo. Žena, která se nyní živí jako servírka, ale zvažuje, že by se věnovala natáčení videoblogů. O svátcích navíc uvedla, že by ráda otěhotněla!

Jokl ( 14. března 2023 08:46 )

Skvělé,Blesk dělá pro Terezu nábor na její služby.Ten chlap co s ním údajně setrvává je jen její pasák.V článku najdete odkaz na stránky,kde lze společníci objednat.Vstup je pouhých 5 euro.Služby placené společnice budou samozřejmě někde jinde.Spíš je otázka,jestli Blesk bere provize ze vstupu na tyto stránky,nebo z činnosti této společnice,což by bylo značně lukrativnější.V současnosti je přihlášen 372 chtivých zájemců,což může vynést zisk až 1-5 melounů.Lze předpokládat,že počet zájemců po zveřejnęní článku se raketově navýší.Přeji příjemné prožitky při této podnikatelské činnosti.Jen nikdy Pákistán,tam je nevlíd­né.Př­edpkl­ádám­,že tato osoba platí daně,aby fialová vláda nepřišla o důležitý přísun financí.

lucie13 ( 12. ledna 2023 12:24 )

Přesně, může být ráda, že je zpět a že jí s její minulostí někdo vůbec chce. Kdyby mi něco takového přivedl domů syn, tak bych radostí neskákala. Vězení tam určitě muselo být strašné, to určitě do konce života nezapomene.

yokky ( 12. ledna 2023 00:22 )

🆒🆒🆒🆒­🆒🆒🆒🆒🆒😂­😂😂😂😂😂😂­💩💩💩💩💩💩­👍👍👍👍👍

turista.z. ( 11. ledna 2023 21:53 )

Soudic podle jmena tveho nicku, ty uż se nemusiś niceho obavat...

rudy_hnis ( 11. ledna 2023 17:10 )

Takovéto "dámy" obcházím obloukem, abych se nenakazil něčím venerickým.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání