Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Oblačno 20°C

Strašná smrt Jany (†40) a Adámka (†3) v Krkonoších: Budu to mít dlouho před očima, říká záchranář

Autor: jel - 
4. ledna 2023
19:22

Obrovská několikadenní pátrací akce v Krkonoších bohužel neměla šťastný konec. Čtyřicetiletou veterinářku Janu a jejího tříletého syna našli záchranáři bez známek života. Policie případ řeší jako vraždu a sebevraždu. Po pohřešovaných pátralo více než 150 lidí, jedním z nich byl i záchranář Jakub Novák z Horské služby v Peci pod Sněžkou. Ten pro Deník uvedl, že strašný obraz, který na místě viděl, bude mít dlouho před očima.

V pátek 30. prosince odpoledne se na policejní stanici v Libčicích nad Vltavou ve středních Čechách dostavil manžel zmizelé Jany a otec Adámka. Policistům řekl, že pohřešuje svou partnerku a syna. Ve stejný den zmizení ohlásila také majitelka penzionu, kde byli matka se synem ubytovaní. Během následujícího dne se rozjela rozsáhlá pátrací akce, do níž se zapojili horští záchranáři, hasiči, policisté i strážci národního parku. Byl povolán vrtulník a na pomoc dorazili i záchranáři z Polska. V pondělí však přišla smutná zpráva.

Tělo Adámka a Jany našli záchranáři v porostu u cesty z Růžové hory na Portášky. Kriminalisté případ řeší jako vraždu a sebevraždu, chlapeček měl být uškrcený a žena oběšená. Oba pravděpodobně zemřeli už 28. prosince. Za tragédií údajně stály neshody mezi partnery.

Video  Pátrání po Janě a Adámkovi v Krkonoších  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Jakub Novák byl součástí rojnice, která po několika dnech našla těla pohřešovaných. Na místě, kde došlo k tragédii, pak záchranář strávil ještě několik hodin. Na žádost policie pomáhal s ohledáním a zajištěním místa činu. 

Z hlavy to jen tak nedostanete

„Dlouho budu mít před očima obrázek, který jsem na místě viděl. To z hlavy nejde jen tak dostat, zvlášť, když má člověk také děti. Je to hodně nepříjemné a smutné,“ sdělil Novák Deníku s tím, že událost je vždy ještě horší, když jsou na místě mrtvé děti.

Doplnil, že pátrání bylo složitější, protože dlouho nebylo jasné, kde se vůbec maminka s dítětem mohli vyskytovat, a hledání v noci v lesním porostu je nebezpečné i pro školené odborníky. Kvůli chybějícímu sněhu nemohli záchranáři všude použít čtyřkolky nebo lyže. Na závěr Novák poděkoval všem, kteří se na zásahu podíleli.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

 

 

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud