Celým Českem otřásly děsivé detaily vraždy v Krkonoších. Podle policie tam zemřela 40letá žena a její 3letý syn. Oba se ztratili v lesích, po několika dnech pátrání je záchranáři našli mrtvé. Vyšlo najevo, že matka svého syna nejprve uškrtila, pak se sama oběsila. Chtěla tak synovi zabránit styku s jeho otcem. Tuto tragickou zprávu připomínala televizním divákům Gabriela Lašková hned v úvodu Hlavních zpráv.

Po několika reportážích a mrazivých záběrech měla připomenout podobné vraždy dětí, které se v Česku staly. „Policie uzavřela případ trojnásobné rodinné vraždy a následné sebevraždy. Devětačtyřicetiletý strážník loni v srpnu zabil svoji manželku a dvě dcery. Dětem bylo šest a čtyři roky,“ oznámila divákům.

Poté se jí ale zlomil hlas a rozplakala se. „Poté zastřeli i sám sebe. Vsetínští kriminalisté případ odložili,“ dořekla větu už se slzami v očích. Slova na okamžik ztratil i její kolega Petr Suchoň, který se na chvíli odmlčel a následně pokračoval v uvedení další reportáže.

Lašková mu pak následující den poděkovala za podporu, stejně tak jako divákům. „Děkuju, opravdu děkuju všem za krásné zprávy a podporu po včerejším vysílání Hlavních zpráv.  Bylo to jedno z nejtěžších vysílání, do poslední chvíle. Nebýt Petra, který nás během reportáže o tragédiích podržel, ač věřím, že jako milující táta prožíval také velmi těžké chvíle, nezvládla bych to. I když si říkám, že už bych měla být po letech ostřílená a připravená na cokoliv, není to tak. Jsou situace, které mě zaskočí a emoce jsou silnější. Těch témat je hodně, ale když mluvíte o něčem tragickém v souvislosti s dětmi, můžu být sebevětší profík, ale vždy si to beru do jisté míry osobně. Rve mi to srdce. Jsem máma dvou úžasných kluků, kteří jsou celý náš vesmír. Na takové emoce se nedá připravit, někdy jsou jednoduše silnější,“ napsala ve svém vyjádření, kde svůj emoční výbuch vysvětlila.

Video
Video se připravuje ...

Lašková se chystá na Česko-Slovenský ples: Problém s chudou postavou! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
49 fotografií