Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Požár zachvátil dům na Valašsku: Rodina s dítětem prchala na poslední chvíli!

Autor: ČTK - 
17. prosince 2022
15:15

Škodu za 1,5 milionu korun způsobil v sobotu v noci požár střechy rodinného domu v Choryni na Vsetínsku. Rodina s dítětem hořící dům včas opustila. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčinu jeho vzniku vyšetřují odborníci. 

„Celá rodina je momentálně u příbuzných, ale v následujících hodinách se jim bude snažit vedení obce najít náhradní ubytování,“ sdělil ČTK mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Hořící střechy si krátce po půlnoci všimla manželka majitele rodinného domu. „Vzburcovala ostatní členy rodiny v počtu dva dospělí a jedno dítě a společně opustili dům. Ještě předtím stačili vypnout přívod elektřiny,“ uvedl Žemlička. Na místo postupně dorazilo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. „I přes značné úsilí se nám podařilo požár dostat pod kontrolu až před šestou hodinou ranní,“ řekl Žemlička.

Hasiči z hořícího domu vynesli několik cennějších věci, protože hrozilo zborcení stropních konstrukcí, a také desetikilogramovou tlakovou láhev na propan. „Zasahovali jsme v dýchacích přístrojích a vzhledem k vysoké spotřebě byl povolán protiplynový kontejner,“ podotkl Žemlička. Vyšetřovatel odhadl, že oheň způsobil škodu za zhruba 1,5 milionu korun. „Ohledně příčiny vzniku požáru bylo vyloučeno úmyslné jednání. Příčina je ale stále v šetření,“ dodal Žemlička

Na místo požáru dorazil psycholog hasičů. „Psychologická pomoc je poskytována majiteli i jeho přítelkyni,“ uvedl Žemlička, podle kterého majitel rodinného domu letos dokončil obnovu střešního pláště.

Video  Požár opuštěné budovy v Kvítkovicích na Zlínsku  - HZS Zlínského kraje
Video se připravuje ...

Uživatel_5613469 ( 18. prosince 2022 11:39 )

Žádná zvláštní trojka,chyba autora článku. Kdybyste tu rodinu znal,nekomentoval byste tak hloupě. Nevite o nich ni,tak radeji mlčte. Slušní lidé. Potkala je velka tragédie. Teď i pred lety.. preji jim, ať to všechno zvladnou,hodne zdraví a štěstí do nového roku...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání