Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Polojasno 23°C

Evu (†51) doma zabily zplodiny z kotle: Dcera Nelka (14) se doplazila k telefonu a zavolala o pomoc!

Autor: rc - 
21. listopadu 2022
05:10

Tragédie se stala v rodinném domě ve slovenské obci Malá Šariša v okrese Prešov. Na otravu oxidem uhelnatým tam zemřela jednapadesátiletá Eva. V době tragédie byla doma i dcerka Nelka. Čtrnáctiletá dívka se několik hodin snažila doplazit k telefonu, aby zavolala pomoc. Zachránit se je snažila i fenka Megy.

Otec rodiny Jozef odjel do zahraničí za prací a v rodinném domě zůstala maminka Eva se dcerou Nelkou sama. V době, kdy byl dvaapadesátiletý táta mimo domov, se ale stala ohromná tragédie. Manželka Eva ho ještě odvezla na letiště a o tři dny později se dozvěděl strašlivou zprávu.

Dívka bojuje o život

Jeho manželka tragicky zemřela a dcera Nelka skončila v nemocnici na jednotce intenzivní péče. „Bohužel, vyslaní záchranáři už ženě nedokázali pomoci. Lékař musel konstatovat smrt,“ uvedla pro slovenský deník Plus Jeden Deň mluvčí záchranářů Alena Krčová.

„Ohledávající lékař na místě vyloučil cizí zavinění, avšak nařídil vykonání pitvy. Při pitvě bylo zjištěno, že příčinou smrti nebohé bylo udušení oxidem uhelnatým,“ uvedl mluvčí policie Daniel Džobanik s tím, že se čeká na znalecké posudky.

Snaha o záchranu

Podle informací výše zmíněného slovenského deníku za tragickou smrt jednapadesátileté ženy může plynový kotel. „Stala se ta blbá věc, že zplodiny z plynového kotle začaly proudit do interiéru. Moje holky byly v té době v ložnici v horním patře,“ uvedl Jozef. Kotel prý měli patnáct let a plánovali, že si pořídí nový.

Evě se udělalo špatně a náhle omdlela. Posléze omdlela i Nelka. Opakovaně upadala do bezvědomí a dvě hodiny se snažila dostat k telefonu, aby zavolala pomoc. Zachránit se je snažila prý i fenka Megy, která běhala kolem, štěkala a vyla, aby upoutala pozornost lidí. „Ona by je byla zachránila, jenže jsme měli zavřená vrata a myslela si, že nikdo není doma,“ uvedl vdovec.  

Video  Policista přelezl balkon v pátém patře a zachránil ženu, která spolykala léky. (24. října 2022)  - Policie České republiky
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání