Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Při nehodě v Liberci zemřela učitelka Anička (†62): Střetla se s řidičem, který jel v protisměru

Autor: VaB, inf - 
20. října 2022
15:13

Za smrt dvou lidí na silnici mezi Libercem a Stráží nad Nisou může jízda v protisměru. Podle policistů jel 72letý senior ve své dacii právě protisměrem, kde se pak čelně střetl s jiným autem. V tom byla oblíbená učitelka gastronomické školy v Liberci Anna. Oba řidiči podlehli v nemocnici kritickým zraněním.

K nehodě došlo ve středu brzy ráno, kolem půl sedmé. 72letý řidič vozu Dacia jel po silnici I/35 od Liberce na Stráž nad Nisou v protisměru. Policisté zatím nevědí, proč v opačném směru jel. Zmateného seniora si ale všimlo několik řidičů, kteří situaci nahlásili. Informace se objevila i v ranním vysílání Českého rozhlasu, kde řidiče důrazně varovali před tímto šoférem.

„U sjezdu na Globus jede v protisměru auto, já teda doufám, že nedojede daleko. Já jsem se mu jen tak tak vyhnul,“ popsal ve vysílání jeden z řidičů. Zhruba ve chvíli, kdy řidič do rádia volal, se vozidla střetla.

Řidička (†62) chtěla předjet kamion, a tak přejela z pravého do levého pruhu. Bohužel se proti ní v tu chvíli vyřítil 72letý senior, kterého v protisměru nemohla čekat. Oba utrpěli vážná zranění a záchranáři je v kritickém stavu převezli do nemocnice. Tam svým zraněním později podlehli.

Všichni ji měli rádi

Obětí tragické nehody se stala oblíbená učitelka odborného výcviku Anna (†62). Pracovala ve Střední škole gastronomie a služeb v Liberci. „Ráno jela do práce, aby připravila restauraci na zvěřinové hody, bohužel nedojela… Nezodpovědný řidič nám ji vzal,“ napsali kolegové v emotivní zprávě.

„Aničko, v našich srdcích jsi stále s námi a věříme, že z té nebeské výšky na nás stále budeš dohlížet,“ dodali. Lidé ji v komentářích popisují jako skvělou učitelku a mistrovou.

Senior jako viník?

„Kamerové záznamy nám ukázaly, že se dacia pohybovala v protisměru už v době, když projížděla kolem benzinové čerpací stanice Shell. Kdy, kde a proč si do něj řidič najel, zatím nevíme,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková. Podle ní stojí za tragédií právě jízda v protisměru.

Video  Podstatné úkony první pomoci  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání