Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Dočká se Petr Kramný obnovy procesu? Rozhodne o tom ostravský soud

Autor: ČTK - 
17. října 2022
10:45

Krajský soud v Ostravě bude v listopadu a v prosinci rozhodovat o obnově procesu s Petrem Kramným, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. O obnově bude podle nového zákona rozhodovat jiný soudce, než rozhodoval v původním procesu. Jednání bude veřejné. ČTK to v pondělí řekla mluvčí krajského soudu Martina Schwettrová. O jednání informoval i Spolek Šalamoun, který případ dlouhodobě sleduje.

„Jednání je naplánované na 29. listopadu a 1. prosince. Účastnit by se jej měl i odsouzený,“ uvedla Schwettrová. Připomněla, že v minulosti se už Kramný o obnovu řízení neúspěšně pokoušel. Soudkyně Renata Gilová, která jej poslal do vězení, žádost zamítla. Nyní se ale případem bude zabývat jiný soudce. „Podle nové úpravy zákona se žádostí o obnovu řízení od letošního roku zabývá jiný senát,“ vysvětlila mluvčí.

Toto by mělo Kramnému, který vinu stále odmítá, vyhovovat. Odsouzený muž totiž už dříve namítal podjatost soudkyně Gilové a žádal jiný senát. Zabýval se tím i Ústavní soud, Kramný ale neuspěl.

Kramný podle obžaloby v roce 2013 zavraždil v egyptském hotelu svou manželku a dceru elektrickým proudem. Řešil tak dlouhodobé spory v rodině. Vinu od počátku procesu popírá. Byl odsouzen na základě nepřímých důkazů.

Těla obou žen po převozu do České republiky pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Podle znaleckého posudku, který si dala vypracovat obhajoba, byla nejpravděpodobnější příčinou smrti otrava. Soud si proto objednal revizní posudek, který se přiklonil k zásahu elektrickým proudem.

Video  Petr Kramný – Chladnokrevná vražda manželky a dcery v egyptském hotelovém pokoji?  - Videohub
Odemknout video

turista.z. ( 17. října 2022 18:52 )

Bylo tech dukazu hafo. Dokonce takove, ktere dokazaly, ze holky byly po smrti uz v 17 hod. odpoledne, a on vezval pomoc az ve 3 rano dalśi den.
A tak by se dalo pokracovat do nekonečna..

verka1 ( 17. října 2022 14:18 )

Důkazy, důkazy...

luxardo ( 17. října 2022 12:15 )

Naopak, já tvrdím, že nevysvětlených úmrtí turistů se koná v Egyptě více.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání