Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Obří jachta ve stylu Jamese Bonda šla ke dnu: Plavidlo najelo na mělčinu u oblíbené pláže

Autor: rc - 
9. září 2022
13:00

Svět obletěly šokující záběry potápějící se jachty u řeckého pobřeží. Luxusní superjachta s názvem 007 narazila do skalisek pár metrů od pobřeží ostrova Kythnos. Obří plavidlo měl vlastnit švýcarský obchodník a celá jachta byla navržena ve stylu Jamese Bonda.

Superjachta pochází z dílny loděnice Aegean Yachts, která sídlí v tureckém Bodrumu. Jedná se o třetí největší jachtu, kterou společnost vyrobila. Luxusní loď má pět kajut a pojme deset hostů a pět členů posádky. Na palubě je dokonce i heliport.

V pátek se však loď s názvem 007, kterou vlastnil švýcarský obchodník, dostala do problémů u řeckého pobřeží. Jachta je navržena ve stylu agenta s povolením zabíjet Jamese Bonda.Zrovna plavila u pobřeží ostrova Kythos, když jí podle informací britského deníku Daily Mail selhala GPS.

Loď navigace navedla směrem k pobřeží, kde narazila do skalisek a do jejích útrob začala proudit voda. Snímky z místa nehody ukazují, jak se jachta začíná naklánět na levobok a pomalu se potápí. Lidem na palubě lodi vyjela na pomoc pobřežní stráž, která evakuovala pět cestujících. K potopení došlo u slavné pláže Kolona, která je oblíbeným cílem turistů, kteří se tam vydávají na jachtách a lodích. Pláž se nachází ve stejnojmenné zátoce.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání