
Nadějná skokanka do vody, ale i pornoherečka: Zfilmovaný příběh Andrey Absolonové (†27) vstoupí do kin pod názvem Její tělo

Andrea Absolonová (†27) byla nadějnou českou skokankou do vody. Když si během tréninku na olympijských hrách v Atlantě přivodila těžké zranění, sport šel v jejím životě stranou. Začala se věnovat modelingu a následně i natáčení filmu pro dospělé. V roce 2004 byl Andree diagnostikován nádor na mozku, který metastázoval a ona zákeřné nemoci podlehla půl roku po operaci. Andrein životní příběh inspiroval režisérku Natálii Císařovskou k natočení filmu s názvem Její tělo. Premiéra ho čeká příští rok.
Již jako mladé děvče se Andrea Absolonová (†27) začala zajímat o skoky do vody. Jejího talentu si všiml trenér pražské Slávie a vzal mladou dívku do oddílu. Náročný sport, který uchvátil i její sestru Lucii, Andree šel a sklízela v něm úspěch. Z mistrovství republiky přivezla pětkrát první místo, jako juniorka získala bronz na mistrovství Evropy juniorek a kvalifikovala se dokonce na olympijské hry v Atlantě. Jenže sen o nadějné sportovní kariéře se brzy rozplynul.
Při jednom z tréninků na přípravném šampionátu v Madridu, který se konal před olympijskými hrami, se Andrea při skoku z desetimetrové věže vážně zranila. Prasklý meziobratlový článek na páteři nedovolil sportovkyni na hry odcestovat a závodit. Rozsáhlé zranění předznamenalo konec její sportovní kariéry.
Chtěla si vzít život
Později si Andrea začala přivydělávat modelingem. Ten se však velmi brzy přehoupl k natáčení pornofilmů. Pod uměleckým pseudonymem jako Lea De Mae společně s dalšími tuzemskými kolegyněmi Sylvií Saint, Monicou Sweetheart a Daniellou Rush vytvořila v tomto odvětví čtveřici známou jako Dream Team. Za svou několikaletou kariéru pornoherečky natočila celkem přes 160 filmů.
Když se v roce 2004 rozhodla s pornem přestat, přišla osudová rána. Lékaři Andree diagnostikovali smrtelnou nemoc. „Jednou jsem byla u toho, kdy jsme jedli a Andrea si vzala do ruky nůž, kterým se chtěla zabít. Zabránila jsem jí v tom. V tu chvíli bylo vidět, jak mi věří. Slíbila jsem jí totiž, že tu rakovinu porazí a přežije,“ vzpomíná pro iDnes.cz sestra Lucie Absolonová.
I když lékaři v nemocnici Na Bulovce ženě zhoubný nádor z mozku vyoperovali, nebylo vyhráno. Tumor bohužel vytvořil metastáze po celém těle. Andrea svůj boj se zákeřnou nemocí prohrála půl roku po operaci.
Životní příběh se dočká filmového zpracování
Životní příběh Andrey Absolonové zaujal režisérku Natálii Císařovskou, která se rozhodla, že o životě nadějné skokanky a později porno hvězdy natočí celovečerní snímek. Nechce, aby film působil jak senzace. Chce v něm Andreu ukázat z jiného úhlu pohledu. „Společně se scenáristkou Anetou Honzkovou ukazujeme subtilně a střídmě vyprávěný příběh ženy a jejího těla. Jaký vliv mají její rozhodnutí na ni samotnou a také na vztahy s jejími blízkými,“ přibližuje záměr Císařovská.
„Chtěli jsme, aby Andrea nebyla pasivní oběť, ale aktivní hrdinka, která se svým tělem manipuluje vědomě. Abychom jí možná ne vždy rozuměli, ale aby nás fascinovala a zajímala,“ doplnila režisérka.
Premiéru bude mít snímek v roce 2023. Hlavní role se ujala slovenská herečka Natalie Germani. Po jejím boku se objeví i Zuzana Stivínová, Denisa Barešová, Zuzana Mauréry, Martin Finger nebo Cyril Dobrý.
S někým se opravdu život nemazlí.