Středa 17. srpna 2022
Svátek slaví Petra, zítra Helena
Polojasno 32°C

Slovenský chlapeček (2) zmizel při koupání v řece: Zvrat v pátrání! Dítě možná unesli

Dvouletý Demir se na začátku července ztratil během koupání v řece Torysa u Prešova.
 (Autor: Reprofoto tvnoviny.sk)
Autor: štt - 
4. srpna 2022
19:43

Dvouletý Demir se ztratil během koupání v řece Torysa u Prešova. Po prvotním prohledání vody a výslechu všech svědků po něm pátrají už i v zahraničí. Policie se nyní zabývá obviněním z únosu, ale i možností, že dítě prodali jeho vlastní rodiče!

Na začátku července potápěči opakovaně prohledali koryto řeky a dobrovolníci pročesali i její široké okolí, avšak bez sebemenšího úspěchu. Policisté se proto rozhodli přerušit pátrání v okolí Lemešan, kde ke zmizení došlo.

Vyšetřovatelé nyní pracují s novou verzí – možným únosem nebo prodejem dítěte do ciziny. „V rámci mezinárodní policejní spolupráce policie provádí také prověřování pátrání po pohřešované osobě,“ uvedl krajský policejní mluvčí Daniel Dzobanik.

Informaci podle tvnoviny.sk potvrdil i Demirův otec Erik. Obyvatelé Lemešan v osudný den údajně viděli muže, který Demirovi a jeho pětiletému bratrovi nabízel sladkosti a lákal je k vodě.

Podle TV Markíza byla Demirova matka před devíti lety odsouzena za sňatkový podvod. V Anglii se chtěla provdat za Nigerijce, aby dostal vízum. Na oplátku měla obdržet finanční odměnu. V base si odseděla jednoapůlroční trest.

Manželé odmítají jakákoliv podezření, že za záhadné zmizení můžou oni sami. Policie také vyšetřuje záhadnou textovou zprávu, kterou někdo poslal rodičům a požadoval za uneseného chlapce výkupné. Neznámý pachatel za navrácení chlapce vyžadoval v přepočtu zhruba 120 000 korun. Rodiče stále věří, že dvouletého Demira jednoho dne přivedou domů.


Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání