Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Při hašení požáru v Hřensku spadl hasič ze skály: Je vážně zraněný!

Aktualizováno -
1. srpna 2022
08:04
Autor: ČTK - 
30. července 2022
15:00

Při hašení požáru v Národním parku České Švýcarsko se v sobotu odpoledne vážně zranil hasič. Spadl ze skály. Vrtulník ho převezl na traumacentrum ústecké nemocnice. Neměl by být v bezprostředním ohrožení života, řekl ČTK mluvčí ústeckých záchranářů Prokop Voleník. Týž den se zranili ještě další dva hasiči, skončili v děčínské nemocnici.

„Mohu potvrdit zásah v Hřensku, kde jsme v tuto chvíli tranportovali do ústeckého traumacentra jednoho ze svých kolegů po pádu ze skály,“ řekl Voleník. O zranění jednoho ze zasahujících hasičů informovali hasiči na twitteru.

„Při zásahu byl zraněn jeden z profesionálních hasičů, úraz se stal v lesním porostu při pádu stromu. Hasič byl transportován v podvěsu pod vrtulníkem letecké záchranné služby na bezpečné místo, pak s ním odletěl do nemocnice,“ uvedli hasiči.

Dva zraněné hasiče převzali do péče záchranáři v záchranářském kamionu Golem. Jednoho z nich podle Voleníka poštípali divoké vosy a včely, druhý utrpěl středně těžké zranění nohy. „Tyto záběry neradi vidíme. Z našeho odřadu se poranil v oblasti kolene dobrovolný hasič... Při hasebních pracích v těžkém terénu špatně došlápl. Brzké uzdravení kamaráde!,“ uvedl HZS Olomouckého kraje na sociálních sítích. Sanitky oba převezly do nemocnice v Děčíně.

Generální ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček již dříve uvedl, že dosud byl při hašení lehce zraněn jeden hasič, kterému zřejmě vlétla jiskra do oka. Jinak podle něj bylo nutné ošetřit jen drobná zranění, například odřeniny, jeden z hasičů si vymknul kotník.

21:30
2. 8. 2022
!

Vážení čtenáři, online přenos k požáru v Českém Švýcarsku končí. Hasiči mají oheň po víc než týdenním boji pod kontrolou a v následujících dnech ho chtějí uhasit úplně. Děkujeme vám za pozornost a připomínáme možnost finančně pomoci zasaženým obcím a jejich obyvatelům prostřednictvím veřejné sbírky na crowdfundingové platformě Donio.cz. V současné chvíli dárci naposílali téměř devět milionů korun.

21:24
2. 8. 2022

Hasičům v Českém Švýcarsku se dnes podařilo plochu požářiště zmenšit z 606 hektarů na 513 hektarů. Návrat evakuovaných zatím dál není možný.

19:10
2. 8. 2022

Ústecký kraj chce přispět dobrovolným hasičům, kteří v Českém Švýcarsku zasahují, na nákup nové techniky. Půjde asi o miliony korun, řekl dnes ČTK hejtman Jan Schiller (ANO).

Zobrazit celý online

Video  Ohnivé peklo v obci Mezná - Hasiči Hrob  - Hasiči Hrob
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání