Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

V Hřensku prodal legendární Starou Plynárnu i „Gottův“ hotel: Požár sleduji s hrůzou, přiznává realiťák Jiří

Aktualizováno -
29. července 2022
11:37
Autor: lc - 
29. července 2022
09:50

Patří k největším a nejznámějším hotelům v Hřensku a svůj oblíbený pokoj v něm měl i zpěvák Karel Gott (†80). Teď je slavný Hotel Praha k vidění snad na všech zpravodajských záběrech, hned za ním totiž na snímcích šlehají ničivé plameny. Realitní specialista Jiří Hanousek ho novému majiteli prodal teprve nedávno, stejně tak legendární a turisty velmi oblíbený objekt Staré Plynárny.

Hořící inferno v turistické oblasti Hřenska nedá spát ani Jiřímu Hanouskovi, který ve zdejší oblasti uskutečnil hned dva velmi úspěšné prodeje. „S hrůzou sleduju zprávy o tom, co se děje v Hřensku. Za poslední rok a půl jsem se tam přece jen dost najezdil, no a Hřensko a jeho okolí mi zkrátka přirostlo k srdci,“ vyznal se známý realitní makléř.

V Hřensku loni prodal jedinečnou Starou Plynárnu i nádherný Hotel Praha. „Pan Hudeček koupil Hotel Praha za 45 milionů, dal do něj další peníze a teď přišla tato rána. Nový majitel pochází z Hřenska, naproti hotelu celý život bydlel. Nekoupil ho jako hoteliér byznysmen, koupil ho jako srdcař a patriot,“ popsal pro Blesk pozadí prodeje Hanousek, který nového majitele získal velmi rychle už za dva měsíce. A není divu, v hotelu rád bydlel i Zlatý slavík. „Ubytoval se tady Karel Gott a turisté z Německa sem pak přijeli a všichni chtěli pokoj po Gottovi,“ usmívá se Hanousek.

V minulosti zde prodával i kamenný objekt slavné a turisty hojně fotografované Staré Plynárny. „Prodala se za 30 milionů a teď jsem zaregistroval krásné gesto. Provozovatel tady zdarma vaří pro hasiče,“ zmiňuje Jiří Hanousek.

Zoufalí hoteliéři

V Hřensku aktuálně prodává i hotel Hawel, který stojí jen pár set metrů od Hotelu Praha. „Současný majitel v reakci na požáry už psal, že možná ani nebude co prodávat. Tahle situace naší branži rozhodně nepomůže, ale lokalita Hřenska je tak krásná a jedinečná, že věřím, že i tohle bude velmi zajímavá investice,“ doufá Hanousek.

Teď však hlavně věří, že se požáry brzy podaří dostat pod kontrolu a do Hřenska a okolí se vrátí život. „Hřensko v minulosti strádalo kvůli covidu, teď požár v hlavní turistické sezoně, který ještě dlouho budou připomínat ohořelé stromy všude kolem. Ta situace pro místní obyvatele vůbec není jednoduchá. Věřím, že se Hřensko z téhle tragédie brzy vzpamatuje,“ uzavírá Hanousek.

 

Video  Ohnivé peklo v Českém Švýcarsku! Hasiči bojují o osud Hřenska, kouř je cítit až v Praze!  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi