Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Opilý muž u Máchova jezera napadl svou přítelkyni: Pak ohrožoval rodinu s dětmi!

Napadení rodiny u Máchova Jezera.
Napadení rodiny u Máchova Jezera.  (Autor: Reprofoto TV Nova)
Autor: ČTK - 
18. července 2022
20:11

Obvinění z několika přečinů hrozí pětadvacetiletému muži z Karvinska. Podle svědků v kempu ve Starých Splavech u Máchova jezera nejprve fyzicky napadl svoji přítelkyni a poté ohrožoval rodinu sedmatřicetiletého muže z Teplicka, který se jí zastal. V době zadržení měl v sobě více než sto kilogramů vážící agresor 1,83 promile alkoholu.

„My jsme v této souvislosti už zahájili úkony trestního řízení pro přečiny porušování domovní svobody a výtržnictví a pravděpodobně k nim přibyde i přečin ublížení na zdraví. Podklady pro jeho trestní stíhání v současné době připravujeme,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Incident se stal v kempu s chatkami minulý týden v sobotu kolem 23:00. Muž z Karvinska nejprve ztropil hlasitou žárlivou scénu své přítelkyni a pak ji před chatkami začal surově bít. „Podle svědků ji uchopil za vlasy, strhnul ji k zemi a tloukl ji pěstmi do hlavy. Také ji měl kopnout do žeber,“ uvedla mluvčí policie.

Ženy se zastal muž, který v kempu trávil dovolenou se svou manželkou, třináctiletou dcerou a dvěma syny ve věku 4 a 17 let. „Tím, že ho oslovil, ale na sebe strhnul jeho veškerou pozornost i zlost,“ uvedla Baláková. Útočník se rozeběhl k jejich chatě, před kterou seděl otec rodiny s manželkou.

„Jako první mu padl do rány jejich nejstarší syn. Ten se s rváčem začal přetahovat u vstupu do chaty, kam ho v žádném případě nechtěl pustit kvůli svým mladším sourozencům. Na pomoc mu přispěchal otec, kterého ale zavalitý, více jak stokilový muž, přetlačil a do chaty vniknul. Zde srazil otce rodiny před zraky dětí k zemi a udeřil ho několikrát pěstí do hlavy. Napadl také jejich maminku, která šla svému synovi a manželovi pomoct. I ona skončila na zemi a při tom utrpěla poranění na noze. Následně vlivem ostré bolesti i celkového rozrušení zkolabovala,“ popsala incident mluvčí policie. „Chytil jsem ho do kravaty a vytáhl ven z chatky. Měl jsem tam malého brášku,“ řekl mladík TV Nova.

Ženu záchranáři převezli do nemocnice k dalšímu ošetření. Kvůli úrazu na noze stráví žena zbytek dovolené s francouzskými berlemi, dodala Baláková.

K zadržení muže z Karvinska museli přivolaní policisté použít donucovací prostředky. „Noc pak strávil v policejní cele a následující den jsme ho po vystřízlivění vyslechli,“ uvedla mluvčí policie. Po výslechu byl muž propuštěn a vyšetřován je na svobodě. Žena, které se 37letý muž zastal, odmítla podle Balákové proti svému příteli vypovídat a také se odmítla nechat vyšetřit lékařem. „Navíc při výslechu do protokolu uvedla, že o napadení 37letého muže z Teplicka a jeho rodiny vůbec nic neví,“ dodala mluvčí policie.

nika70 ( 18. července 2022 21:03 )

Ti mít zbytek dovolená hezký opravdu nebudou. Myslím, že tohle v nich už zůstane na pořád.

ollina ( 18. července 2022 20:56 )

Ta žena si nezasloužila, aby se jí kdokoliv zastal. Je to mrcha a opravdu jí nebudu litovat až jí bude ten její ,,přítel,, znova tlouct. Pánovi-gentlemanovi a jeho rodině přeju hezký zbytek dovolené.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání