Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Insta Crime Podcast: Nejmladší masový vrah v dějinách české kriminalistiky, Jirka s pomocí kamaráda vyvraždil vlastní rodinu

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Blesk: Václav Burian/Profimedia)
Autor: jel - 
13. července 2022
10:20

V dubnu roku 1989 bylo Jiřímu Popelkovi teprve sedmnáct let, jeho kamarádovi Zbyňkovi Škorničkovi ještě o rok méně. Oba chtěli utéct na Západ, a tak naplánovali vyvraždění celé rodiny staršího z nich. Útok si připravovali dlouhé tři měsíce. Obzvláště trýznivým způsobem zabili čtrnáctiletou Naděždu Popelkovou. Vysněný útěk jim nakonec nevyšel.

Jiří Popelka a Zbyněk Škornička se znali od základní školy. Oba se věnovali bojovým sportům, které milovali. Domnívali se, že když utečou do západního Německa, budou tam mít pro svou vášeň více prostoru. Jelikož Popelka neměl k nikomu ze své rodiny vztah, neváhal kvůli překročení hranic spáchat několik krutých zločinů. 

Osudný den 29. dubna 1989 sedmnáctiletý mladík zavraždil oba své rodiče, babičku i čtrnáctiletou sestru. Mladší kamarád mu u masakru asistoval. S usmrcením dívky měla ovšem dvojice problém, Popelkovi se ji totiž nedařilo uškrtit a Naděžda tak umírala pomalu a velmi bolestivě.

Promyšlený plán útěku teenagerům nakonec nevyšel. Když zavraždili všechny členy rodiny, zmocnili se zbraní Popelkova otce a odjeli jeho autem. Drobnou nepozorností  na sebe prakticky ihned upozornili VB. 

Na Jiřího Popelku a Zbyňka Škorničku se zaměří nová epizoda pořadu Insta Crime Podcast. Detaily o hrozivém „kolínském masakru“ vám prozradí Tereza a Petra. Na již druhý díl z dílny Insta Crime Blogu a Blesk.cz se můžete těšit ve čtvrtek 14. července.

Video  Znělka Insta Crime Podcast 
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání