Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Žena se ve Vodňanech měla chtít utopit i s vlastním dítětem: Dostala jedenáct let!

Autor: ČTK, rix - 
23. června 2022
18:20

Ženu z Vodňan, která se v prosinci minulého roku údajně chtěla utopit i se svým dvouletým dítětem, poslal ve čtvrtek soud za pokus o vraždu na 11 let do vězení. Rozsudek není pravomocný. Žena se k činu doznala. Informuje o tom Strakonický deník. Dítě bylo déle než týden na ventilátoru v pražské Všeobecné fakultní nemocnici, podle soudního lékaře ale nebude mít trvalé následky.

Událost se stala loni 1. prosince. Žena večer i s batoletem měla skočit do řeky Blanice. Oba je vytáhli policisté, které přivolali kolemjdoucí studenti střední rybářské školy. Záchranáři následně ženu i dítě dopravili do nemocnice. Ředitel jihočeské policie později sedm studentů i oba policisty ocenil.

„Souhlasím se specifikací a právní kvalifikací skutku. Cítím se být vinna,“ řekla u soudu žena. Motivem byly podle ní neshody v rodině. Dítě získal v květnu do péče jeho otec. Soud žena požádala o shovívavost. Obhájce i státní zástupce si po vyhlášení rozsudku ponechali osmidenní lhůtu určenou k odvolání. Za pokus o vraždu ženě hrozilo 15 až 20 let vězení nebo i doživotí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání