Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Tragédie ve Štětíně: Matka zapomněla Šimonka (†1,5) v rozpáleném autě!

Chlapeček Šimon (†1) zemřel v rozpáleném autě: Nezodpovědná matka ho tam zapomněla! - ilustrace
Chlapeček Šimon (†1) zemřel v rozpáleném autě: Nezodpovědná matka ho tam zapomněla! - ilustrace  (Autor: scom)
Autor: ČTK, rix - 
23. června 2022
17:21

Osmnáctiměsíční chlapec Šimon zemřel v polském Štětíně poté, co ho jeho matka celý den v nynějším horkém počasí zřejmě zapomněla zavřeného v autě. 

Rozhlasová stanice RMF FM na svých internetových stránkách uvádí, že žena ve středu odvezla starší děti do školky a odjela do práce. Když odpoledne přišla 18měsíčního chlapce vyzvednout z jeslí, překvapené pečovatelky jí řekly, že ten den dítě v jeslích vůbec nebylo. Teprve poté si žena všimla, že syn zůstal na zadním sedadle v autě. Byl již mrtvý.

Prokuratura případ vyšetřuje jako neúmyslné zabití, za které hrozí až pět let vězení. Matku kvůli jejímu zdravotnímu stavu vyšetřovatelé ještě nemohli vyslechnout, celá její rodina je v péči psychologa.

Policisté a záchranáři opakovaně upozorňují před nebezpečím, jaké v horku na slunci hrozí lidem nebo zvířatům zavřeným v autě. Teplota ve vozidle zaparkovaném na slunci může dosáhnout až 90 stupňů Celsia. Dětský organismus se v takových podmínkách přehřívá dvakrát až pětkrát rychleji než tělo dospělého.

Jaryn ( 24. června 2022 08:42 )

Tak tebe ta tvoje měla spolknout.

offline ( 23. června 2022 17:32 )

To je proto, že v Polsku je tak vysoká porodnost, že Polky už ani nevědí, kolik těch dětí vlastně mají, 5 - 10...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání