Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Tragédie v Peci pod Sněžkou: Strom spadl na auto, tři mrtví!

Aktualizováno -
20. června 2022
19:15
Autor: VaB, ČTK - 
19. června 2022
15:05

V Peci pod Sněžkou došlo k tragické nehodě, při které zemřeli tři lidé. Strom tady spadl na osobní auto, jeden člověk nehodu přežil a vrtulník ho transportoval do nemocnice. Třicetimetrový strom zřejmě spadl vlivem poryvu větru. Vítr na Sněžce měl sílu orkánu. Jedním z mrtvých je i patnáctiletý mladík. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. 

O tragické nehodě informovali hasiči Královéhradeckého kraje na svém twitteru. „Na silnici č. 252 z Velké Úpy na Horní M. Úpu zasahují složky IZS u pádu stromu na osobní auto. Jednoho člověka jsme vyprostili a předali do péče ZZS, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS," napsali. 

Třema dalším už ale nedokázali pomoci, svým zraněním na místě podlehli. Hasiči dodali, že zabezpečují místo události. Policejní mluvčí Iva Kormošová Blesku řekla, že strom spadl na projíždějící vozidlo. 

Na místě nehody podle zdravotnických záchranářů zemřely dvě ženy ve věku 88 a 76 let, třetím zemřelým je šestnáctiletý mladík. Sedmasedmdesátiletého muže hasiči vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Do nemocnice ho transportoval vrtulník. Zdravotničtí záchranáři na místo vyslali dva vrtulníky a dvě záchranářské posádky, uvedl mluvčí záchranářů Ivo Novák. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin usmrcení z nedbalosti.

Poryv větru strom podle správců parku zlomil ve výšce asi tří až čtyř metrů nad zemí. U pařezu měl strom asi jeden metr v průměru. „Šlo o vzrostlý smrk. Kůrovcem napadený nebyl," řekl ČTK mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Jde podle něj o první takový tragický případ v Krkonoších. Dodal, že krátce po pádu stromu na auto spadly v lokalitě kvůli větru ještě další dva stromy. Vítr na Sněžce v neděli dosahoval síly orkánu. 

Strom spadl na projíždějící auto před 13:00. “Stalo se to asi 200 metrů za odbočkou ze silnice Trutnov - Pec pod Sněžkou,„ řekla ČTK mluvčí policie Iva Kormošová. Stromy v místě nehody rostou především po levé straně silnice při cestě směrem na Malou Úpu. Po pravé straně teče řeka Malá Úpa.

Správa KRNAP stromy podél cest podle Drahného sleduje a rizikové stromy, u nichž by mohl hrozit pád, preventivně kácí. Riziko sražení stromu větrem se ale podle něj nikdy zcela eliminovat nedá. Lesníci podle Drahného v nejbližších dnech v lokalitě kolem cest stav stromů zmapují. Na vyšetřování okolností dnešní tragédie KRNAP s policie spolupracuje, uvedl mluvčí.

offline ( 19. června 2022 22:53 )

Proč zase rozmazáváte poznávací značku !! Vždyť pojišťovna sice vyplatí totálku, ale auto skončí v profláknutém autobazaru, kde ho někdo koupí jako nebourané a málem nejeté a zase někdo se nechá podvést a přijde o spoustu peněz!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání