Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Desetipatrový dům se zničehonic zřítil! V troskách zahynulo mnoho lidí, desítky se pohřešují

Autor: ČTK - 
23. května 2022
21:37

Šest lidí zahynulo při zřícení desetiposchoďového domu v západoíránském městě Ábádán. Podle íránské televize jsou na místě záchranáři se psy a snaží se dostat k desítkám osob, které jsou pod troskami. Příčina neštěstí zatím není jasná, podle íránských sdělovacích prostředků byla budova ještě ve výstavbě.

Íránská agentura Mehr oznámila, že částečně spadl obytný dům ve čtvrti Amír Kabír. Město Ábádán s 230.000 obyvateli leží v provincii Chúzestán na hranici s Irákem. Podle televize se do záchranných operací zapojily i týmy z jiných měst a také vrtulník. Televize také odvysílala záběry na rozhořčené občany Ábádánu kritizující správu města.

„Část desetipatrové budovy Metropol v Abádánu v Chúzestánu se zřítila. O život přišlo šest lidí, 27 je zraněno,“ oznámila televize. Zatím se podařilo z trosek vyprostit 32 lidí uvedl představitel íránského Červeného půlměsíce Mehdí Valípúr. Zástupce záchranářů řekl, že podle svědků je v suti ještě 50 lidí. Hasiči začali trosky odklízet technikou. Řítící se kusy stavby zasáhly i auta zaparkovaná na ulici.

Prezident Ebráhím Raísí, který je na návštěvě Ománu, nařídil zapojit „nezbytnou techniku k odklizení trosek“, oznámila agentura IRNA. „Zničeno je 40 procent stavby a hrozí, že se zřítí celá,“ řekl guvernér města Ehsán Abbáspúr a nařídil evakuaci sousedních domů. Šéf chúzestánské justice nařídil případ vyšetřit. Majitel i stavitel domu už byli zadrženi.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání