Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Bestiální recidivista (72) střelil obsluhu herny do hlavy: Policie detailně popsala drama v Olomouci

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: Pavel Ryšlink, VaB, ČTK - 
23. května 2022
14:08

Fatální chybu udělala v pátek žena (57) v herně v Olomouci, když se staříkem (72) s revolverem v ruce začala mírumilovně diskutovat. Netušila, že stojí proti po krvi lačnící bestii. Mnohonásobný recidivista jí vpálil kulku do hlavy. „Počínání muže je až zarážející. Byla to chladnokrevná poprava,“ konstatoval šéf olomoucké krajské kriminálky Jan Lisický, jehož lidé mají kamerový i zvukový záznam celé události.

Starý nenapravitelný zločinec hernu v Masarykově ulici v Olomouci nějakou dobu sledoval. Když z ní kolem jednadvacáté hodiny odešel na nějakou dobu poslední zákazník, vstoupil s revolverem v ruce dovnitř.

Po ženě za pultem požadoval peníze. „Bohužel paní servírka špatně přečetla, koho má před sebou a začala s mužem klidným mírným hlasem vyjednávat. Asi myslela, že před ní stojí nějaký starý pomýlený muž. Bohužel, nemohla se více mýlit,“ konstatoval Lisický a dodal: „Muž ji bez sebemenšího důvodu střelil do hlavy.“  Dodal, že šlo o „naprosto chladnokrevnou popravu“.  

Ve chvíli, kdy vystřelil, se muž přestal zajímat o peníze a z herny odešel směrem na olomoucké hlavní nádraží. Cestou zahodil zbraň. O tři hodiny později ho kriminalisté na nádraží zadrželi. „Ke střelbě se přiznal, ovšem jenom k té střelbě. Byl obviněn z vraždy ve třetím odstavci a soud na něj uvalil vazbu,“ dodal šéf kriminálky Lisický. 

V kritickém stavu

Těžce zraněnou ženu našel o několik desítek minut po střelbě později další ze zákazníků herny. Okamžitě byla převezena na špičkovou jednotku intenzivní péče olomoucké neurochirurgické kliniky. „Její stav je ovšem stále kritický,“ prozradil šéf olomoucké krajské kriminálky Jan Lisický.

„Je na JIP Neurochirurgické kliniky a čekají ji pravděpodobně další operační zákroky,“ dodal mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Adam Fritscher.

Vraždil i za mřížemi

Bezcitný vrah je mnohonásobným recidivistou. Ze svých 72 let života strávil 48 roků za mřížemi a to většinou za násilnou trestnou činnost. Odsouzen byl dokonce i za vraždu, kterou navíc spáchal ve výkonu trestu, když v roce 1980 ve věznici v Leopoldově kladivem umlátil spoluvězně.

bullshit ( 24. května 2022 07:35 )

Takovýto xindl už z vězení neměl být propuštěn.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání