Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Zataženo, déšť 19°C

Další komplikace pro Terezu H.: Sice jí vrátili pas, ale bez víza domů nemůže!

Aktualizováno -
18. ledna 2022
16:25
Autor: jel, ČTK - 
18. ledna 2022
15:42

Pětadvacetiletá Tereza H., která byla zadržena v lednu roku 2018 v pákistánském Láhauru, se stále nemůže vrátit do České republiky. Přestože po komplikovaných tahanicích konečně dostala své osobní věci včetně cestovního pasu, podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) jí pákistánské úřady zatím nevydají výjezdní víza. Ta by měla oficiálně dostat až poté, co se rozhodne o odvolání celníků, kteří chtějí Terezin případ znovu dostat před soud.

Tereza H. je zatím stále v Pákistánu. Informaci serveru TN.cz ČTK potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), podle kterého se o návratu mladé ženy do Česka intenzivně jedná.

Výjezdní víza nedostane

Úřady podle webu musely Tereze vrátit pas a osobní věci, neboť soud zamítl stížnost celníků ohledně jejího propuštění. Má to ale háček. „Minulý týden bylo sděleno, že Tereze H. nebudou vydána oficiálně výjezdní víza do doby, než rozhodne o odvolání celníků Nejvyšší soud,“ sdělil Zdechovský. Serveru TN.cz to potvrdila i mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Bez víz nemůže Tereza Pákistán opustit.

Další a další komplikace

Mladá Češka byla v roce 2019 odsouzena k osmi rokům a osmi měsícům v pákistánském vězení za pašování heroinu. Celou dobu však tvrdila, že je nevinná, a proti rozsudku se snažila odvolat. Svého dosáhla až po letech. Minulý rok počátkem listopadu soud konečně vyslyšel argumenty jejího právníka. Na svobodu ale dlouho nevyšla. Vše totiž komplikovalo písemné doručení rozsudku do věznice, které trvalo několik týdnů. Češka opustila vězení až 20. listopadu.

Domů stále nemůže

I když pak Tereza konečně opustila brány věznice, do České republiky odletět nemohla. Propuštění krásné blondýnky se totiž nelíbí celníkům, kteří se proti rozsudku odvolali k Nejvyššímu soudu.

Jak uvedl zdroj Blesku obeznámený s Tereziným případem, Tereza obdržela své věci a dokumenty prostřednictvím svého zástupce. „Věci od Celního úřadu obdržel advokát Saif ul Malúk, kterého Tereza pověřila jako svého právního zástupce,“ uvedl zdroj. Jenže je jí to málo platné. I když své osobní věci získala, cesta domů zůstává v nedohlednu.

Video  Soudce poslala pašeračku Terezu na bezmála 9 let do vězení.  - Blesk.cz
Video se připravuje ...

zlinacek ( 18. ledna 2022 19:07 )

Ale no tak, zamilovaný redaktrůrku. Vím,že se snažíš neustále o své lásce psát, ale ono je to asi trochu jinak. Ale beru, tvoje "krásná blonďatá pašeračka" ti má asi dovézt zásilku. A líbí se mi, že se za to tak stydíš, že se skrýváš pod zkratkami. .

RomanDvorak ( 18. ledna 2022 17:24 )

A nepotřebuje k opuštění země zase těch 9 kg zboží? Podle zákona o zachování energie by to tak mělo být.

tomik007 ( 18. ledna 2022 17:04 )

ZRALA na vstup do HNUTI 👀

Plajbojeda ( 18. ledna 2022 16:15 )

Tak pojďme tu š.ět.u komentovat,ať se zas nasmějeme. 😎

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání