Středa 19. ledna 2022
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno 3°C

Chlapec (†12) zemřel mámě Natalii v náruči: Na sjezdovce se srazil s jiným lyžařem

Autor: rc - 
6. prosince 2021
09:44

Když se rodiče Louise Watkisse (†12) dozvěděli, že měl nehodu na sjezdovce, mysleli si, že si jen zlomil ruku. Poté, co dorazili na místo, je ovšem čekal hrůzný pohled. Všude byla krev a na první pohled bylo jisté, že je chlapcovo zranění mnohem vážnější. Rodiče Chris a Natalie Watkissovi ho drželi v náručí a utěšovali. Téměř půl hodiny s ním leželi, zatímco umíral.

Na okamžik, kdy jim jejich milované dítě zemřelo v náruči, nikdy nezapomenou rodiče Chris a Natalie Watkissovi. Jejich dvanáctiletý syn Louis vyrazil s přáteli na party do lyžařského centra SnowDome. V krytém centru si užívali sáňkování. Vše probíhalo dobře, než se rodák z anglického města Staffordshire na sjezdovce srazil s jiným lyžařem a padl k zemi.

Jeho rodiče osudného 24. září byli doma, když jim zazvonil telefon, že se Louis zranil. Neváhali a rychle jeli na místo. V té době si ale ještě mysleli, že jde pouze o zlomeninu. Nenapadlo je, že by zranění mohla být vážná.

Poslední rozloučení

Jakmile dorazili na místo, čekala je velmi nepříjemná cesta po sjezdovce k místu, kde ležel jejich náctiletý syn. „Bylo tam hodně krve a během několika minut byl přede mnou prohlášen za mrtvého. Chvíli jsem s ním ležel, řekl jsem mu, že je hodný chlapec a jak moc ho miluji,“ popsal dramatické chvíle pro britský deník The Sun Chris s tím, že svého syna hladil po vlasech, líbal ho a držel ho za ruce. „Řekl jsem, že půjdu a přivedu jeho mámu,“ dodal s tím, že s umírajícím synem leželi na místě téměř půl hodiny. Chtěli být se svým synem, jak nejdéle to půjde.

Talentovaný saxofonista

Zdrcení rodiče Louise popsali jako talentovaného muzikanta, který miloval hraní na saxofon. Jeho oblíbeným hudebním stylem byl jazz a zároveň miloval fotbal a kriket. Syn byl pro rodiče „hrdostí, radostí a láskou.“ Po jeho náhlé smrti se rozhodli, že se zasadí o změnu zákona, aby při podobných aktivitách byly povinné přilby. Na změně pracují s poslancem Adrewem Mitchellem.

VIDEO: Podstatné úkony první pomoci

PavelSki ( 6. prosince 2021 13:04 )

Tomu článku vůbec nerozumím, byť jsem nemálo i černých sjezdovek sjel.

a) Co má dělat na sáňkách na sjezdovce pro lyžaře? Krytou jsem ještě nejel, ale jestli je povoleno tam, tak ještě horší, méně prostoru. Povoleno pro větší kšeft? Porušil pravidla nikdo ho nevykázal. V kryté vykáže lépe, jak v rozlehlé přírodní.

b) On umírá a co lékař, neodvezou ho? Prohlásí za mrtvého, když teprve umírá.

c) Přilby jsou pro děti třeba v Alpách povinné a v krytých je nebezpečí ještě větší. Tady asi dost kašlali na bezpečnost, byť je mi to dosti divné.

Suma sumárum, stala se hrozná tragédie dítěte, rodiny, ale ten článek by chtělo předělat. Napsat jen fakta.

pajato73 ( 6. prosince 2021 12:54 )

co cekat na zmenu zakona? Proste reknu diteti, ze bez helmy jezdit nebude nebo ho tam nepustim. Hotovo. A je to jedno, jestli je to kolo, lyze nebo kolobezka. Tak.

Citronel ( 6. prosince 2021 10:53 )

Já bych se o dítě bál při každém jeho čapnutí kliky od vchodových dveří.

Citronel ( 6. prosince 2021 10:50 )

A to by bylo přínosnější, jak ing. Milan Peroutka koupil světélka na dům, nebo kolik přibylo nakažených, nebo jak Zeman jmenuje ministry? Prostě jedna ze zpráv, i ta Hamáčková na schodech překvapila, kdo by to byl do ní řekl, celý svět si myslel, že už je nikdy nevytře.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání