Žena po nárazu na kopci v Kopřivné zůstala ležet bez známek života. Pomoc jí poskytovali i členové Horské služby Jeseníky a následně týmy zdravotníků.

„Postižené byly zaintubovány dýchací cesty a záchranáři ji připojili k přístrojem řízené ventilaci, použili rovněž přístroj k provádění nepřímé srdeční masáže. Přes všechny snahy byla resuscitace neúspěšná a zasahující lékař musel konstatovat smrt,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Porušila, co mohla

Podle informací Blesk.cz se žena řítila ze svahu na plastovém talíři, který nemá brzdy. „Bohužel porušila, co mohla. Ve velké rychlosti a bez brzdění narazila do saní, které byly připojené za skútrem. Ten přitom stál až za turniketem u výdejního okénka bistra,“ uvedl vedoucí skiareálu Kopřivná Libor Petrů.

Žena nerespektovala ani hlasité výstrahy několika svědků, možná jim nerozuměla, byla cizinka.

Pro dívku letěl vrtulník

K dalšímu úrazu došlo pak v Orlických horách ve skiareálu Dolní Morava. Podle informací Blesku měla dívka narazit do stojícího skútru. K místu vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby.

„Šlo o sedmnáctiletou slečnu, která si podle mých informací způsobila poranění na bobech. Její stav byl takový, že po ošetření mohla být předána do péče pozemní posádce, která ji transportovala k dalšímu ošetření,“ řekl Blesku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královehradeckého kraje Ivo Novák.  

VIDEO: Češi na horách: Davy lidí vyrazily do okolí Kvildy na Šumavě. Běžkaři i pěší turisté.

Video
délka: 00:30.92
Video se připravuje ...

Češi na horách: Davy lidí vyrazily do okolí Kvildy na Šumavě. Běžkaři i pěší turisté. Blesk - Martina Neckářová

Fotogalerie
62 fotografií