Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Chlapce (16) v Pardubicích srazilo auto: Řidič ujel, dítě zachránil batoh a svědci

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: MP Pardubice )
Autor: VaB - 
10. listopadu 2021
13:39

O velkém štěstí může mluvit šestnáctiletý chlapec z Pardubic. V pondělí ho srazilo auto, od vážných zranění ho zřejmě zachránil batoh, který zafungoval jako airbag, ale i svědci nebo strážník, který jel kolem. Řidič od nehody ujel.

Strážník městské policie Pardubice přišel v pondělí ráno pozdě do práce, měl k tomu ale dobrý důvod. Cestou byl totiž svědkem nehody, při které osobní auto srazilo šestnáctiletého kluka na cestě do školy. K nehodě došlo na třídě Kpt. Bartoše.

„Náš strážník přijel na místo ve chvíli, kdy se už k sraženému chlapci k přechodu seběhli pomoci další svědci. Sražený mladý muž si stěžoval na bolest končetin a od vážnějšího zranění hlavy ho uchránil školní batoh, který naštěstí zafungoval jako airbag,“ popisují strážníci.

Záchrannou službu pohotově zavolali svědci, strážník následně chlapce zabalil do termofolie. Nemalý problém má na krku i řidič osobního auta, ten totiž od nehody ujel a chlapci ani nepomohl. „Další vyšetřování už povede Policie České republiky, která si případ převzala. My přejeme brzké zotavení zraněnému,“ dodali strážníci.

Zároveň varují všechny chodce, ale i děti na cestě do školy, aby si dávali velký pozor ve chvíli, kdy přecházejí přes silnici. Důležité je dbát pravidel a myslet na svou bezpečnost. „Je určitě lepší skončit tu cestu ve škole než v nemocnici,“ zakončili.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání