Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Senior vyrazil na elektrokole bez přilby: Náraz do betonového hranolu nepřežil

Autor: yks - 
25. října 2021
11:19

Tragická událost zaměstnala českobudějovické policisty v noci na sobotu. Senior bez přilby vyrazil na elektrokole a v Hluboké u Borovan po nárazu na betonový hranol u rodinného domu havaroval. Utrpěl smrtelná zranění.

O tragédii informovala jihočeská policie. „Od dnešních nočních hodin vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté tragický náraz jedoucího cyklisty do betonového hranolu u pozemní komunikace před vjezdem do obce Hluboká u Borovan,“ uvedl v sobotu policejní mluvčí Milan Bajcura.

Jak sdělil, podle toho, co policisté zjistili, měl po půl čtvrté ráno oznámit na linku tísňového volání náhodný svědek, že na silnici u prvního domu zmíněné obce nalezl elektrokolo a vedle bezvládného muže.

„Policisté ohledáním místa činu a vlastním šetřením zjistili, že muž (roč. 1951) jel ve směru od obce Jílovice na Hlubokou u Borovan, kdy měl na kole zařazen nejvyšší stupeň a pravděpodobně narazil do betonového hranolu, tvořící zábranu vjezdu na travnatou plochu u rodinného domu. Po pádu na zem utrpěl těžká zranění, kterým na místě podleh,l“ popsal Bajcura s tím, že muž neměl na hlavě přilbu a podle všeho nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem elektrokola.

„Na místo byl přivolán koroner, který po ohledání těla stanovil pravděpodobnou příčinu úmrtí úraz hlavy. Dopravní policisté nařídili zdravotní pitvu k přesnému stanovení smrti,“ uzavřel mluvčí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání