Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno, sněžení 1°C

Ohrožená tygřice se chytila do pasti: Našla v ní smrt!

Autor: ČTK - 
18. října 2021
13:44

V rezervaci v Indonésii našli mrtvou samici tygra sumaterského, která se chytila do pasti. Jde o kriticky ohrožený druh a odhaduje se, že na světě je už jenom 400 jedinců těchto zvířat.

Čtyř nebo pětiletou samici našli v neděli na Sumatře poblíž rezervace Bukit Batu v provincii Riau, sdělila Fifin Arfianaová Jogasaraová, která v Riau řídí agenturu ochrany přírody. Při ohledání se zjistilo, že tygřice zemřela dehydratací pět dní po chycení se do pasti nastražené pytlákem.

Zlomila si při tom nohu. Jogasaraová řekla, že její agentura bude při vyšetřování spolupracovat s policií. Tygři sumaterští přicházejí o svůj životní prostor a jsou řazeni k nejohroženějším druhům planety. Podle odhadů žije ve volné přírodě asi 400 jedinců. Mrtvá tygřice je na Sumatře další případ činnosti pytláků.

Ochránci přírody tvrdí, že pytláctví se znovu rozmáhá v důsledku epidemie covidu-19 a že vesničané začali lovit kvůli ekonomickým problémům. V srpnu byli nalezeni mrtví tři sumaterští tygři včetně dvou mláďat. Také oni se chytili do pastí. Bylo to v rezervaci určené na ochranu tygrů v provincii Aceh na Sumatře.

Předtím v červenci zemřela na následky zranění z pasti další tygřice. Na východě Acehu našli v červenci na palmové plantáži slona bez hlavy. Policie zatkla muže podezřelého z pytláctví a čtyři další lidi, kteří pravděpodobně odkoupili kly z mrtvého slona.

Video ZOO Praha Tygr ussurijský 

Podívejte se na velkou tygří galerii:

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání