Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Kočner a Alena Zs. z kauzy Kuciak čelí další obžalobě: Připravovali prý vraždy prokurátorů!

Autor: ČTK - 
28. září 2021
19:30

Slovenský prokurátor podal obžalobu na pět osob včetně kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera v případu přípravy nedokonaných vražd prokurátorů i právníka, z nichž dva se mezitím stali čelnými představiteli slovenské prokuratury.

S odvoláním na vyjádření generální prokuratury to v úterý napsal portál Aktuality.sk. Kočner si v současnosti odpykává dlouholetý trest vězení za padělání směnek.

Obžalovaní podle prokuratury v minulosti připravovali vraždu někdejšího prokurátora speciální prokuratury a nynějšího generálního prokurátora Maroše Žilinky, dále advokáta, exministra vnitra a spravedlnosti, nynějšího šéfa elitní složky prokuratury Daniela Lipšice a tehdejšího náměstka generálního prokurátora Petera Šufliarského.

Spolu s Kočnerem čelí v případu obžalobě také jeho známá Alena Zs.Tuto dvojici soud první instance loni zprostil obžaloby v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, tento verdikt ale letos v červnu nejvyšší soud zrušil. Alena Zs. byla loni zatím nepravomocně uznána vinnou ze zprostředkování jiné vraždy.

Žilinka dříve podle dostupných informací nařídil stíhání Kočnera v kauze daňových podvodů. S Lipšicem byl zase Kočner dlouhodobě ve sporu. Kočner si podle uniklé komunikace stěžoval také na Šufliarského, který předloni rezignoval na funkci ve vedení prokuratury, když vyšly najevo jeho dřívější kontakty s Kočnerem.

Video Kauza Kuciak zamávala s nedotknutelností na Slovensku, říká novinářka Holcová. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

StarejLojza ( 29. září 2021 16:18 )

Babiš je nejlepší premiér, jakého naše země kdy měla. Sice krade, jako ostatní, ale aspoň nám občas hodí ohlodanou kost. To ti před tim nikdy nedělali. Tak si to uvědom ☝️

mord ( 28. září 2021 21:04 )

Co je to proti estébáckému udavači, který si za potlesku hlupáků udělal z ČR svou soukromou firmičku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání