Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Identita záhadné ženy se ztrátou paměti z Chorvatska odhalena: Je to šperkařka Daniela!

Autor: rc - 
22. září 2021
18:55

Před deseti dny chorvatští rybáři uviděli na skaliscích u ostrova Krk dehydratovanou, slabou a zakrvácenou ženu, která si nepamatovala, kdo je, ani jak se tam dostala. Od chvíle, kdy policisté záhadný příběh ženy sdíleli na internetu a její fotografie kolovaly po sociálních sítích, začali se ozývat lidé, kteří ji poznali. Záhadná žena má pocházet ze slovenského Trenčína, věnovat se výrobě šperků a její jméno podle slovenských médií je Daniela A.

Příběh záhadné ženy, kterou záchranáři vysvobodili z nebezpečných skalisek u chorvatského ostrova Krk, obletěl snad celý svět. Chorvatská policie na svých oficiálních stránkách informovala, že ženě může být kolem šedesáti let, nepamatuje si své jméno, neměla u sebe doklady ani mobilní telefon. Na sobě měla pruhované tričko s kapucí, černé kalhoty, tenisky a růžový plátěný klobouk. Navíc ovládala perfektně angličtinu. „Nešťastnice strávila noc na břehu a byla nalezena vyčerpaná s drobnými zraněními a dezorientovaná,“ uvedli záchranáři na sociální síti.

Příběh z chorvatského ostrova Krk se začal šířit po sociálních sítích, kde kolovaly fotografie ženy. Na polici se údajně obrátila Češka, která na snímku poznala ženu, s níž se setkala v Chorvatsku. „Byla velmi inteligentní, říkala nám, že strávila nějakou dobu v Anglii, takže uměla dobře anglicky,“ uvedla svědkyně pro zpravodajský web TN.cz s tím, že mluvila slovensky. Na výlet se měla vydat sama pouze s krosnou.

Nález batohu

Češka, která informaci okamžitě poskytla policii v Česku i Chorvatsku, však nebyla jediná, která se obrátila s pomocí. „Od zveřejnění fotografií obdržela policie desítky e-mailů od našich občanů i ze zahraničí,“ uvedli v prohlášení policisté. Strážci zákona navíc v blízkosti místa, kde byla žena nalezena, našli rovněž batoh, ovšem ani jeho obsah nepomohl k její identifikaci. Stejně jako otisky prstů. „20. září večer obdržela policie první z několika zpráv vedoucích k identifikaci ženy,“ dodávají v prohlášení s tím, že nakonec se podařilo zjistit, že se jedná o sedmapadesátiletou Slovenku.

Výrobkyně šperků z Trenčína

Podle informací slovenského deníku Topky.sk se navíc po sociálních sítích začala šířit fotografie, na níž je osoba podobající se ženě z Chorvatska. Podle Miriam K., která snímek publikovala, se jedná o Danielu A. z Trenčína, což navíc potvrdila i rodačka z Los Angeles Nina Smidtová, která pro Total Croatia News uvedla, že Slovenku velmi dobře zná. Neviděli se sice od roku 2015, kdy měla odejít z Los Angeles do Irska, kde chtěla začít nový život se svým novým přítelem.

Nina dokonce kontaktovala policii, které sdělila, že jméno ženy je Daniela A. „Slovenka, která pracovala pro společnost, kde jsem v roce 2015 zastávala manažerskou pozici v Los Angeles,“ řekla prý policii. Podle slovenského webu My Trenčín se jedná o ženu, která se rozhodla opustit zemi v roce 1984 a odejít do Spojených Států a prosadit se tam jako šperkařka.   

VIDEO: Devítiletá Anička Janatková. Okolnosti její vraždy zůstávají neobjasněny  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání