Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Dojemná slova trenéra tanečníka Petra (†15), který zahynul i se svou maminkou (†43): Tancování podřídil všechno!

Autor: rix - 
26. září 2021
12:33

K obrovské tragédii došlo na slovenské dálnici u obce Malacky. Při cestě do Brna tam havaroval vůz, ve kterém seděl nadějný tanečník Peter Č. (†15) a jeho maminka Lenka (†43). Ani jeden z nich to nepřežil. Celé Slovensko je z hrozné nehody v šoku. Pro deník Blesk se vyjádřil trenér talentovaného chlapce.

Patnáctiletý Peter byl doslova nefalšovaný talent. Pro tanec žil a jeho kariéra nabírala na strmém vzestupu. „Tancování podřídil Peťo všechno. Dopoledne studoval klasický tanec, odpoledne se věnoval sportovnímu tanci. Talent se u něj objevoval tak trochu postupně. Pořád něčím překvapoval,“ popsal jeho píli pro Blesk chlapcův osobní trenér Petr H.

Odhodlaný mladík pilně trénoval a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. „Blízcí jsme si byli zejména v posledním roce, kdy jsem s ním a jeho partnerkou začal aktivní přípravu na sérii mistrovství, ze kterých jedno nakonec i vyhrál a vybojoval si právo účasti na mistrovství světa,“ popsal trenér.

O to tvrději odchod talentovaného mladíka na jeho instruktora dolehl. Ze strašlivé ztráty svého svěřence se nemůže vzpamatovat, stejně jako jeho kolegové a blízcí. „Pro slovenské tancování je jeho tragický odchod velkou ztrátou,“ uvedl.

Během osudné cesty do Brna seděla za volantem automobilu jeho maminka Lenka, která Petera v tanci podporovala, jak jen mohla. „Paní Lenka byla superhrdinka,“ nešetřil Petr chválou. Ačkoli žila bez manžela, oběma synům ve všem pomáhala. „Táhla souběžně několik zaměstnání, aby děti dostaly vše potřebné,“ vysvětlil Petr, jenž podotkl, že i její druhý syn je talent. Vyniká ve hře na housle.

Je ještě smutnější, že Peter si jel s maminkou do Brna splnit svůj klukovský sen. „Chtěl vidět naživo mistrovství světa dospělých,“ vysvětlil Petr. V Brně měli navíc soutěžit jeho další trenéři. Jenže namísto radosti z pohledu na milovanou aktivitu přišel zásah krutého osudu. Jeho mladý život i život jeho mámy tragicky ukončila děsivá autonehoda, při které v plné rychlosti narazili do odstaveného kamionu.

vrsrvrsr ( 26. září 2021 16:36 )

To by mne fakt zajímalo, co dělala... Narazit v plné rychlosti do stojícího kamionu v odstavném pruhu není jen tak... Že by sebevražda???

yokky ( 26. září 2021 14:48 )

ASI se bavili,mysleli ze jsou v leta­dle😒😒😒­😒😒😒😒😒😒­🤳🤳🤳🤳🤳🤳­🤳🤳

yokky ( 26. září 2021 14:47 )

☹☹☹☹☹☹☹😢😢😢😢😢😢😢

bizon_pepa ( 26. září 2021 14:18 )

No nevím, jestli je z toho celé slovensko v šoku. Takové nehody se tam stávají poměrně často, tak už jsou zvyklí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání