Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 19°C

Střelec na univerzitě v Permu zabil šest lidí: Mezi oběťmi je nadaný houslista Jaroslav (†19) i mladičká Xenie (†18)

 • Autor: rc - 
  21. 9. 2021
  14:34

  Chodbami univerzity v ruském Permu se v pondělí rozlehly výstřely. Vrah Timur Bekmansurov (†18) tam chladnokrevně zabil šest lidí a dalších devětadvacet nevinných osob zranil. Mezi oběťmi bylo mnoho mladých lidí včetně čtyřiadvacetileté Anny Ajgeldinové, která na univerzitě vyučovala, či osmnáctileté studentky Xenie Samčenkové, která je nejmladší obětí šíleného střelce.

  Ruské město Perm v pondělí šokoval čin teprve osmnáctiletého mladíka Timura Bekmansurova, který se zbraní v ruce vešel do budovy tamní univerzity a rozpoutal masakr. Bekmansurov loveckou zbraní, která byla podle informací britského deníku Daily Mail vyrobena v Turecku, zastřelil šest lidí a dalších devětadvacet lidí zranil.

  Devět z nich je stále v ohrožení života a sedm muselo být převezeno do Moskvy. První záběry z místa činu ukazovaly, jak vyděšení studenti vyskakují z oken. Někteří se snažili před střelcem schovat ve třídách. Bekmansurov měl údajně prohlásit, že chce „zničit všechno“. „Svět je prohnilý a vy jste prohnilí uvnitř,“ tvrdil.

 • 1.Toužila učit matematiku

  Alexandra Mochová měla život před sebou. Dvacetiletá studentka se toužila stát učitelkou matematiky. Ze smrti nadané studentky jsou všichni, kteří ji znali, v šoku. „Odpočívej v pokoji,“ stojí na jejím profilu na sociální síti.

  Oběť střelce Timura Bekmansurova Alexandra Mochová.

 • 2.Učitelka Anna

  Čtyřiadvacetiletá Anna Ajgeldinová, která pocházela z Udmurtska, byla jednou z učitelek na univerzitě. Ani ji chladnokrevný vrah neušetřil.

  Oběť střelce Timura Bekmansurova Anna Ajgeldinová.

 • 3.Nejmladší oběť

  Xenie Samčenková na univerzitu letos nastoupila. Osmnáctiletá dívka si přednášky a studentský život příliš neužila. Stala se nejmladší obětí střelce.

  Xenii Samčenkovou zastřelil Timur Bekmansurov.

 • 4.Zkřížila mu cestu

  Jekatěrina Šakirová podle záznamů z kamer vešla vrahovi přímo do rány. Devatenáctiletou studentku chladnokrevně popravil zblízka. Kondolence se objevily i na sociální síti Jekatěriny, kde ji její blízcí označují za „holubičku.“

  Oběť střelce Timura Bekmansurova Jekatěrina Šakirová.

 • 5.Známá doktorka

  Margarita Engausová pracovala jako lékařka. Šestašedesátiletou doktorku všichni znali. V době, kdy se rozhodl zahájit Bekmansurov střelbu, se pohybovala na univerzitním kampusu spolu s dětmi, které tam doprovázela do univerzitní botanické zahrady. Všechny děti brutální útok přežily, nicméně Margarita byla zastřelena.

  Obětí střelby na univerzitě v Permu se stala i Margarita Engausová.

 • 6.Nadaný houslista

  Devatenáctiletý Jaroslav Aramlev byl nadaný houslista. Měl talent pro hudbu, ale byl i výborný student, který na univerzitě navštěvoval robotiku. „Právě teď pláču. Nerozumím tomu, proč se tohle stalo právě jemu. Jak se tohle mohlo stát?“ ptá se profesorka Alla Bujanová.

  Jaroslav Aramlev se stal obětí Timura Bekmansurova.

  Ruské úřady uveřejnily video z práce kriminalistů na místě činu.

  Video  Střelec Timur Bekmansurov na univerzitě v Permu zastřelil šest lidí. (20. 9. 2021)  - YouTube/Vyšetřovací výbor Ruské federace
  Video se připravuje ...

krasomila ( 21. září 2021 20:15 )

Měl pravdu, svět je plný sobců a blbečků, jen měl spíš naběhnout někam do putyky a vystřílet nějaký vyžraný ochlasty, nebo třeba naběhnout do parlamentu. Lidí je moc a je to vesměs banda zbytečnejch a škodlivejch existencí. Každý, kdo má v sobě kousek cti, se musí stydět, že je člověk a lidstvo globálně nenávidět.

zada ( 21. září 2021 19:10 )

Byly to děti svých rodičů, byly to ve většině krásné holky a klluk, kteří měli právo na život. Měli svoje sny. Tahle ubohá zrůda střelec si nezasloužila rychlou smrt. . Takovýhle bestie střelecký koňma roztrhat vejpůl je málo! A to kdekoli na světě!!!! Upřímnou soustrast rodinám.

ANO-travim-psy ( 21. září 2021 17:50 )

Naše Hepnarová za minulého režimu ani nepotřebovala pušku, stačil jí starý náklaďák.

ksicht ( 21. září 2021 17:02 )

Vítejte v Rusku!

ingmarie ( 21. září 2021 16:08 )

Kde se takově střílející nestvůry pořád berou?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání