Úterý 27. července 2021
Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor
Oblačno, bouřka 27°C

Hromadná otrava jídlem na škole v přírodě v Hradci Králové: Zvracelo 22 lidí, někteří skončili v nemocnici

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK, rix - 
23. června 2021
10:36

Záchranná služba v noci na středu zasahovala v rekreačním zařízení v Hradci Králové, kde byla škola v přírodě. Nevolnost způsobená zřejmě stravou zasáhla 20 dětí a dva dospělé. V nemocnici skončilo pět lidí. ČTK to ve středu sdělil mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Ivo Novák. 

Záchranáři dostali informaci o větším počtu lidí trpící náhlou nevolností a zvracením ve středu krátce před půl jednou v noci. První stupeň mimořádné události nakonec neaktivovali.

"Zdravotní problémy mělo mít více než 20 osob. Operátoři na místo ihned vyslali dvě záchranářské posádky spolu lékařem z královéhradeckých základen. Prvořadým cílem bylo určit počet postižených a závažnost jejich zdravotního stavu. Zasahující lékař nakonec konstatoval, že vyhlášení mimořádné události není nutné," uvedl Novák.

Záchranáři převezli do nemocnice tři šesti a sedmileté děti a dvě ženy ve věku 29 a 47 let. "Zdravotní stav ostatních postižených dovoloval jejich ponechání na místě. O události byla informována krajská hygienická stanice," dodal Novák.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání