Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Polojasno 29°C

Jakuba zasáhl v autě kámen do obličeje: Nebýt brýlí, byl by mrtvý, říká doktor

Autor: jel - 
23. června 2021
18:09

Jakub V. s přítelkyní a dvěma malými dětmi si začátkem června vyrazil na výlet do liberecké zoo. Tam ale nedojeli! Během cesty jim totiž u obchvatu na Nový Bor přilétl do auta deseticentimetrový kámen, který zasáhl řidiče do obličeje a zranil ho. Zřejmě odlétl z korby nákladního auta. Jakub měl velké štěstí, že přežil a ještě dokázal zastavit u krajnice. Řidiče kamionu nyní hledá policie.

Hrozný zážitek má za sebou Jakub V. 5. června mu totiž během cesty do Liberce prorazil čelní sklo velký kámen a trefil ho do obličeje. Mohl ho i zabít, zachránily ho pravděpodobně brýle. Navíc Jakub i přes své zranění duchapřítomně zareagoval a zastavil u krajnice.

Nebýt brýlí, byl by mrtvý

„Ta situace byla šílená. V té chvíli absolutně nevíte, co se s vámi děje. Během pěti sekund jsem měl tvář nateklou. Tekla ze mě krev,“ popsal šokovaný řidič pro CNN Prima News. „Doktor, když mě rentgenoval, tak říkal, že nebýt těch brýlí, tak jsem byl na místě mrtvý,“ dodal.

Kámen zřejmě odlétl z korby kamionu jedoucího ze směru od Rumburka, který byl naložený štěrkem. Nákladní vůz po hrozivé události dál pokračoval v cestě, jeho řidič zřejmě porušil předpisy a neměl náklad zajištěný sítí či plachtou. Pátrá po něm policie.

Těžké ublížení na zdraví

„Případ budeme s největší pravděpodobností kvalifikovat jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. To, že řidič zásah takovým kamenem přežil, a ještě k tomu navíc dokázal auto uřídit bez nehody, je malý zázrak,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Mluvčí také uvedla, že policie v případu žádá o pomoc veřejnost. Pokud by mohl kdokoliv pomoci se ztotožněním řidiče, má se ozvat na bezplatnou linku 158. „S řidičem kamionu bychom potřebovali hovořit, proto se obracíme také přímo na něj, aby se nám přihlásil  a  k události poskytl své svědectví,“ uzavřela Baláková.

Zděšená přítelkyně

„Pan řidič má velké štěstí, že to dopadlo, jak to dopadlo, protože když si představím, co horšího se nám mohlo stát,“ řekla přítelkyně zraněného řidiče Jana. Ta byla v okamžiku, kdy kámen zranil jejího partnera, také v autě. Podle ní řidič kamionu pravděpodobně předjížděl a v momentě, kdy míjel auto, v němž jeli, si Jana všimla letícího předmětu. 

Video S BMW narazil do skály. - Policie ČR

bizon_pepa ( 23. června 2021 20:36 )

Jestli mu spadnul, tak asi jo. Vtipnejsi je informace, ze ridici brýle zachránily život.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání