Úterý 27. července 2021
Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor
Oblačno, bouřka 27°C

Tři sestry z Táborska ignorovaly distanční výuku za covidu: Policie obvinila rodiče

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: ČTK/Hájek Ondřej)
Autor: ČTK, VaB - 
14. června 2021
09:23

Více než 490 zameškaných hodin mají tři nezletilé školačky z Táborska. Několik měsíců se vyhýbaly školní docházce, neúčastnily se ani online výuky během koronavirové krize. Kriminalisté obvinili jejich rodiče.

Tři nezletilé sestry z Táborska se několik měsíců vyhýbaly školní docházce. Zameškaly dohromady téměř pět set vyučovacích hodin.

Dívky se neúčastnily výuky od loňského září do ledna. Nejprve nechodily do školy a pak ignorovaly i on-line hodiny. „Oba partneři ve věku 34 let v Táboře a na Litoměřicku řádně dlouhodobě neplnili rodičovskou povinnost vůči svým dcerám. Vzniklé absence při výuce neomlouvali, a to ani skrze individuální spolupráci se školami," uvedl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Dodal, že rodiče ani nespolupracovali se sociálním odborem.

„Před pár dny si jak muž, tak i jeho žena převzali usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty přečinu Ohrožení výchovy dítěte, kdy jim dle trestního zákoníku, v případě prokázání viny, hrozí trest odnětí svobody do šesti měsíců až do pěti let,“ dodal Bajcura.

dvorece ( 3. července 2021 17:54 )

Budou z nich hloupé, nevzdělané nány a jediné, co se naučí - co nejdříve souložit a rozmnožovat a plnit ustavy dětmi..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání