Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno, bouřka 25°C

Další narozeniny pašeračky Terezy v pákistánském vězení: Soud na obzoru, pojede konečně domů?

Autor: jel - 
10. května 2021
05:20

Tereza Hlůšková oslavila pětadvacáté narozeniny, bohužel i letos je strávila v pákistánském vězení Kot Lakhpat. Tam sedí už od března roku 2019, kdy byla odsouzena k 8 letům a 8 měsícům za pašování drog. Nyní jí ale svitla naděje, soud totiž konečně přijal její odvolání a další proces by měl začít v druhé polovině června. Mladá Češka sice strávila za mřížemi už pěkně dlouhou dobu, stále ale tvrdí, že je nevinná.

Terezu zadrželi v roce 2018 na letišti v Láhauru. V jejím kufru se totiž našlo devět kilo heroinu. Od té doby je mladá Češka v pákistánském vězení. Svou vinu ale popírá a vemehentně se snaží, aby byla propuštěna. Bohužel pro ni však tamní úřady příliš nespěchají a situaci zkomplikovala také koronavirová krize.

Pohledná blondýnka zatím vystřídala několik právníků, kteří jí měli pomoci dosáhnout toho, aby opět skončila před soudem.„Za dva roky její bývalý právník nedosáhl rozhodnutí o odvolání. Selhal a Tereza se na něj rozzlobila. Tereza nyní vkládá naděje na propuštění do Navída Básira,“ uvedl v březnu zdroj z Pákistánu Blesku s tím, že Navíd je právník, který má bohaté zkušenosti s drogovými případy.

A zdá se, že se zadařilo! V březnu totiž přišla informace, že soud konečně odvolání Terezy Hlůškové přijal. Řízení by mělo podle mluvčí Ministerstva zahraničních věcí proběhnout již brzy. „V případu zatím bohužel není nic nového. Čeká se na odvolací soud, k němu zatím nemáme mnoho bližších informací,“ řekla Blesku.

Řízení se bude údajně konat v druhé polovině června a měla by mu předsedat soudkyně Alia Neelumová. To, zda proběhne, však není stoprocentní. Už několikrát měl totiž soud s Terezou naplánové řízení, z různých důvodů však nakonec nikdy neproběhlo.

Jak uvedla Češka v dopise, který zaslala koncem minulého roku naší redakci, každý dělá chyby. „Já jsem se ze svých poučila, změnila jsem se a nemůžu se dočkat, až budu doma,“ napsala a uvedla, že její rodina jí odpustila a pevně věří, že se brzy shledají.

Video Tereza H. přichází k soudu - Blesk

babylove ( 10. května 2021 13:58 )

Aby Vás ten jeden národní poklad nezažaloval a nesoudili Vás na krumlovském zámku .

babylove ( 10. května 2021 13:56 )

Dobrý člověče,někdo vás nahlásil. To se mi stává taky furt. Lidi jsou tu taky pěkný ( slovo na S)

babylove ( 10. května 2021 13:54 )

Lidi furt žalujou.

babylove ( 10. května 2021 13:53 )

Prosimvás ,je to vtip. Neberte to vážně. Nikdo vám daně kvůli této dívce nezvýší .

NerudnejDedek ( 10. května 2021 11:31 )

Nepojede 😂😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání