Pondělí 10. května 2021
Svátek slaví Blažena, zítra Svatava
Jasno 27°C

Z Orlické přehrady vytáhli 17 let pohřešovaného Pavla: Pohádal se s bráchou na bále, zmizel cestou domů!

Autor: ČTK, VaB - 
19. dubna 2021
14:59

Orlická přehrada skrývá mnoha tajemnství. Policejní potápěči vylovili další tělo. Tentorkát šlo o muže, kterého hledali více než měsíc . A povedlo se jim zjistit, komu patří nalezené ostatky. Jsou muže, který zmizel roku 2004. 

Policejní potápěči nalezli v orlické přehradě tělo muže, kterého více než měsíc hledali. Při pátrací akci přitom v minulých týdnech nalezli tři jiné utopené. Muž, jehož nyní našli, spáchal sebevraždu skokem do vody ze Žďákovského mostu. 

"Podle podvodního sonaru se ponořili k vytypovanému předmětu a nakonec ve středu minulý týden nalezli jeho tělo. Po vytažení na hladinu a následně na břeh nádrže předali tělo pohřební službě. Písečtí kriminalisté následně vyrozuměli kolegy z Příbrami a také příbuzné," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Potápěči při několikatýdenní pátrací akce nalezli v březnu v orlické přehradě poblíž Žďákovského mostu na Písecku ostatky dvou lidí a jednoho utopeného člověka, jenž byl pohřešovaný od letošního ledna. Patrně šlo ve všech případech o sebevrahy.

Ostatky jednoho z nalezených se podařilo identifikovat, šlo o muže, který zmizel v roce 2004. Server iDnes.cz informoval, že jde o muže, který idešel z bálu v Kostelci nad Vltavou a už se nevrátil. Má jít o Pavla, který se tehdy pohádal s bratrem. Vydal se na cestu domů, tam ale nedošel. V pátrání byl dlouhých 17 let. 

Podle Matznera není nic výjimečného, že pátrání po mrtvole v orlické přehradě vede k nálezu jiného těla. Orlická přehrada je velmi hluboká, a proto je pátrání v ní složité. V posledních letech nejčastěji jde o sebevrahy. "Žďákovský most se stal nechvalně populární v tom, že si jej často pro dobrovolné ukončení života vybírají lidé z různých koutů republiky," uvedl mluvčí. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání