Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

Bitka dvou skupinek mladistvých v Úpici! Napadli i strážníka

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: VaB - 
11. března 2021
17:09

Skupinka nezletilých napadla v Úpici jinou skupinku mladistvých. Poté napadli oznamovatele a pak i strážníka městské policie. Bitky v obci nejsou ojedinělé. Strážník po napadení přišel o telefon, hodinky a kameru.

K incidentu došlo minulou středu odpoledne. Na linku strážníků volal muž, který viděl jak jedna skupinka nezletilých v ulici Dr. A. Hejny napadla jinou skupinku. „Po telefonickém oznámení jsme vyrazili na místo. Zjistili jsme, že mělo dojít k napadení skupinky osob a muže, který událost oznámil," přiblížil pro Deník situaci velitel městské policie Martin Pilát. 

Když na místě probíhalo šetření, z hloučku z ničeho nic vyběhl jeden z mladíků a snažil se zaútočit na jiného. „Jeden ze strážníků mu vstoupil do cesty, aby zabránil dalšímu fyzickému napadení. Z boku zaútočil na strážníka další pachatel," popsal velitel.

Strážník se musel bránit a mladíka zpacifikoval, v tu chvíli ale spadli na zem před jedoucí dodávku. Když na místo dorazila státní policie, mladíka zadržela. „Chtěl bych poděkovat muži, který nám zavolal a upozornil na násilí. Jinak bychom se o události tak rychle nedozvěděli a mohlo dojít případně i k daleko horším věcem," dodal strážník. Při zákroku ale přišel o telefon, hodinky a kameru na opasku. 

Případem se začali zabývat i policisté. „Věc šetříme kvůli ublížení na zdraví, výtržnictví a násilí proti úřední osobě. S ohledem na nízký věk zúčastněných osob ale nemůžeme poskytovat bližší informace," popsala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Rvačky nejsou v obci úplně ojedinělé. „Nejproblémovější jsou ulice Pod Městem a lokalita Veselka, tedy místa, kde je velká koncentrace místních obyvatel a nepřizpůsobivých občanů. Lidem už dochází trpělivost a jsou naštvaní,” dodává Pilát. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud