Neděle 24. leden 2021
Svátek slaví Milena, zítra Miloš
Oblačno, sněžení 2°C

Sympatickou dívku (†19) uchvátil silný proud: V hloubce ji pak napadl žralok!

Autor: jel - 
13. ledna 2021
18:05

Kaelah Marlowová (†19) z města Hamilton, které leží na Severním ostrově, zemřela ve čtvrtek za tragických okolností. Při plavání v moři ji odnesl proud a v hloubce na ni zaútočil žralok. Podle policie jde o první smrtelný útok tohoto zvířete na Novém Zélandu za osm let.

Dívka trávila čas na oblíbené turistické pláži Waihi Beach, při plavání ji však odnesl proud daleko do míst, kde je velká hloubka. Tam na ni zřejmě zaútočil žralok bílý, když se jí povedlo dostat na břeh, měla pokousané nohy. Na místě bohužel zemřela. 

„Oddělilo ji to od přátel a táhlo ji to opravdu daleko. Byla v místech, kde obvykle bývají surfaři. Neviděla jsem žádnou krev, když ji dostali na břeh, byla ještě naživu,“ vypověděla očitá svědkyně  Amanda Gouldová, která byla v tu dobu na místě se svou rodinou. Dodala, že na pláži nastal velký chaos a lidé utíkali z vody.

Pobřežní hlídka se pokoušela teenagerku oživovat asi půl hodiny a na místo dorazil vrtulník i záchranáři, bylo už však pozdě. Kaelah už se bohužel zachránit nepodařilo. Zvíře nebylo oficiálně identifikováno, ale podle místních byl v oblasti nedávno viděn právě žralok bílý. Druh žraloka bude oficiálně identifikován podle kousnutí, které dívka utržila. Tělo bylo také předáno koronerovi, aby určil přesnou příčinu smrti.

V pátek lidé donesli na pláž, kde dívka zemřela, květiny a svíčky. Jeden muž do vody rozptýlil okvětní lístky hortenzií. „Chci jí jenom vzdát hold,“ řekl pro Daily Mail se slzami v očích. 

Podívejte se také na video žraloka, který číhal na posádku lodi:

Video Šestimetrový žralok bílý chtěl sežrat posádku malé lodi: Kroužil kolem a číhal na ni! - Facebook

krapotkin ( 13. ledna 2021 23:16 )

Tomu zubáčovi je jedno, jestli je nebo není krásná. Hlavně, že si pochutnal.

Brano Tojejedno ( 13. ledna 2021 20:01 )

Keď videl takú tučnučkú korisť tak nezaváhal

JsteKokoti ( 13. ledna 2021 18:40 )

Bleskáči jsou si vědomi, že zas tak úplně krásná není, tak se dneska trochu mírnili.

zmrdzmrduzmrd ( 13. ledna 2021 18:20 )

V nadpise chybí slovo "krásná"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud